KONST / Litografier / Färglitografi 12848657
*
nr 1284 8657
Max Walter Svanberg
(1912-1994), Sverige
Färglitografi, Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige, daterad 66, Signerad, numrerad 80/100,70x50 cm
Max Walter Svanberg, född 1912 i Malmö, död där 1994, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 20:14:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 07:57:15
1
200 kr
27/10 11:59:41
2
150 kr
27/10 11:59:41
1
200 kr (Budbetjänt)
27/10 12:00:14
2
250 kr
28/10 18:47:59
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Max Walter Svanberg
Max Walter Svanberg, född 1912 i Malmö, död där 1994, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Max Walter Svanberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad max walter svanberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:59
-
9025 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36
-
9233 Färglitografi
Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:08
-
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13
-
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:19
-
9354 Färglitografi
Erik Olson, potatisplockarna. Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:56
*
Max Walter Svanberg
Max Walter Svanberg, född 1912 i Malmö, död där 1994, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Max Walter Svanberg
nr 1284 8657
Max Walter Svanberg
(1912-1994), Sverige
Färglitografi, Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige, daterad 66, Signerad, numrerad 80/100,70x50 cm
Max Walter Svanberg, född 1912 i Malmö, död där 1994, svensk målare, tecknare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/10 07:57:15 | 1 | 200 kr |
| 27/10 11:59:41 | 2 | 150 kr |
| 27/10 11:59:41 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 27/10 12:00:14 | 2 | 250 kr |
| 28/10 18:47:59 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Max Walter Svanberg
Max Walter Svanberg, född 1912 i Malmö, död där 1994, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Max Walter Svanberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad max walter svanberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:59 -
9025 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36 -
9233 Färglitografi
Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:08
-
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13 -
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:19 -
9354 Färglitografi
Erik Olson, potatisplockarna. Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:56



