KONST / Litografier / Litografi 7336375
*
nr 733 6375
Denis Stéen
(1929-2020), Sverige
Litografi, Denis Stéen (1929), 1955, 11/30, Komposition, motivets mått: 21 x 33
Denis Stéen, svensk målare, tecknare och grafiker född 1929, död 2020 .
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2012
kl 18:04:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/12 12:17:18
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Denis Stéen
Denis Stéen, svensk målare, tecknare och grafiker född 1929, död 2020 .
Läs mer om Denis Stéen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denis stéen grafik komposition litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Denis Stéen
Denis Stéen, svensk målare, tecknare och grafiker född 1929, död 2020 .
Läs mer om Denis Stéen
nr 733 6375
Denis Stéen
(1929-2020), Sverige
Litografi, Denis Stéen (1929), 1955, 11/30, Komposition, motivets mått: 21 x 33
Denis Stéen, svensk målare, tecknare och grafiker född 1929, död 2020 .
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/12 12:17:18 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Denis Stéen
Denis Stéen, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1929, död 2020 .Läs mer om Denis Stéen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: denis stéen grafik komposition litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



