FURNITURE / Tables / Lady's working table 7383249

nr 738 3249

LADY'S WORKING TABLE

Victorian style, length: 54, width: 34, height: 75, wear.

Nyrokoko, längd: 54, djup: 34, höjd: 75

Condition: slitage

600

SEK 250

Monday January 30 2012
at 18:07:48

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.