KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Grafiskt blad 7931774
*
nr 793 1774
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
Grafiskt blad, Salvador Dalà (1904-1989)
Kondition: löst blad
Salvador DalÃ, spansk mÃ¥lare född 1904, död 1989.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2012
kl 17:20:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/11 23:13:49
1
100 kr
24/11 13:57:27
2
300 kr
24/11 19:30:18
3
200 kr
25/11 13:25:45
1
300 kr
25/11 13:26:23
1
350 kr
26/11 17:11:41
4
500 kr
26/11 17:12:56
1
450 kr
26/11 17:15:18
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller dali dalà europa grafiskt blad salvador dali salvador dalà spanien spansk spanska sydeuropa vattenfärg
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Salvador DalÃ
Kondition: löst blad
Salvador DalÃ, spansk mÃ¥lare född 1904, död 1989.
nr 793 1774
Salvador DalÃ
(1904-1989), Spanien
Grafiskt blad, Salvador Dalà (1904-1989)
Kondition: löst blad
Salvador DalÃ, spansk mÃ¥lare född 1904, död 1989.
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/11 23:13:49 | 1 | 100 kr |
| 24/11 13:57:27 | 2 | 300 kr |
| 24/11 19:30:18 | 3 | 200 kr |
| 25/11 13:25:45 | 1 | 300 kr |
| 25/11 13:26:23 | 1 | 350 kr |
| 26/11 17:11:41 | 4 | 500 kr |
| 26/11 17:12:56 | 1 | 450 kr |
| 26/11 17:15:18 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller dali dalà europa grafiskt blad salvador dali salvador dalà spanien spansk spanska sydeuropa vattenfärg
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



