Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 11446008



*

nr 1144 6008


Ram

1800-tal med samtida målning, 53x75


Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 november 2017
kl 18:52:50


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
20/11 02:12:32 1      100 kr
20/11 14:54:54 2      Vinnande bud
20/11 18:44:31 3      200 kr
20/11 18:44:31 2      250 kr (Budbetjänt)
20/11 18:47:50 3      300 kr
20/11 18:47:50 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
  • 9161 Dosa
    porslin, målat. Längd: 32 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:28
  • 9361 Färglitografi
    Lennart Gram (1910-1996), Sverige. Signerad, numre..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:34
  • 9421 Fat
    2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:13




Ladda ner broschyr