Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 6902085



*

nr 690 2085


Olle Hjortzberg

(1872-1959), Sverige


Etsningar, 5 st, Olle Hjortzberg (1872-1959), 59/100, 28x22


Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

Sista tid för bud online:

måndag 4 april 2011
kl 18:49:31


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
1/4 11:39:50 1      100 kr
4/4 16:25:45 2      Vinnande bud
4/4 18:30:32 3      250 kr
4/4 18:31:48 3      350 kr



  • Konstnär/Designer

Olle Hjortzberg

Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.

Läs mer om Olle Hjortzberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik olle hjortzberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 9183 Etsning
    Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:07
  • 9024 Etsning
    italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:07
  • 9020 Färgetning
    Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:14
  • 9029 Kopparstick
    2 st, Frankrike. Bildmått: 33x23cm, yttermått inkl..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:15




Ladda ner broschyr