KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 6902085
*
nr 690 2085
Olle Hjortzberg
(1872-1959), Sverige
Etsningar, 5 st, Olle Hjortzberg (1872-1959), 59/100, 28x22
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 april 2011
kl 18:49:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/4 11:39:50
1
100 kr
4/4 16:25:45
2
Vinnande bud
4/4 18:30:32
3
250 kr
4/4 18:31:48
3
350 kr
- Konstnär/Designer
Olle Hjortzberg
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Olle Hjortzberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik olle hjortzberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9183 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:07
-
9024 Etsning
italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:07
-
9020 Färgetning
Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:14
-
9029 Kopparstick
2 st, Frankrike. Bildmått: 33x23cm, yttermått inkl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:15
*
Olle Hjortzberg
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Olle Hjortzberg
nr 690 2085
Olle Hjortzberg
(1872-1959), Sverige
Etsningar, 5 st, Olle Hjortzberg (1872-1959), 59/100, 28x22
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk målare och tecknare.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 april 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 1/4 11:39:50 | 1 | 100 kr |
| 4/4 16:25:45 | 2 | Vinnande bud |
| 4/4 18:30:32 | 3 | 250 kr |
| 4/4 18:31:48 | 3 | 350 kr |
- Konstnär/Designer
Olle Hjortzberg
Gustaf Olof, Olle, Hjortzberg, född 1872 i Stockholm, död där 1959, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Olle Hjortzberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik olle hjortzberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9183 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:07 -
9024 Etsning
italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:07 -
9020 Färgetning
Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:14
-
9029 Kopparstick
2 st, Frankrike. Bildmått: 33x23cm, yttermått inkl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:15



