ART / Etchings etc / Colour etching 13789005
nr 1378 9005
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
Pär Gunnar Thelander (b. 1936), Sweden. "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signed, numbered 4/90. Unframed, etsning + handkolorering. Sheet: 87, 5x68 cm,
COLOUR ETCHING, "Paradis II", 1989, Haskel 226. Signerad, numrerad 4/90. Oramat löst blad, etsning + handkolorering. Bladets mått: 87,5x68 cm
300
SEK 250
Monday February 15 2021
at 18:08:38
100 kr
200 kr
Pär Gunnar Thelander
Read more about Pär Gunnar Thelander
Pär Gunnar Thelander
nr 1378 9005
Pär Gunnar Thelander
(f. 1936), Sverige
| Estimate: | 300 |
| Sold: | SEK 250 |
Monday February 15 2021 |
Pär Gunnar Thelander