KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 9658421
*
nr 965 8421
Nils G Stenqvist
(1934-2005), Sverige
Färgetsning, Nils G Stenqvist (1934-2005), 1977, 20/150, 'Bark', motivet: 32 x 25
Kondition: missfärgningar
Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juni 2015
kl 20:54:13
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Nils G Stenqvist
Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.
Läs mer om Nils G Stenqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik nils g stenqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:47
*
Nils G Stenqvist
Kondition: missfärgningar
Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.
Läs mer om Nils G Stenqvist
nr 965 8421
Nils G Stenqvist
(1934-2005), Sverige
Färgetsning, Nils G Stenqvist (1934-2005), 1977, 20/150, 'Bark', motivet: 32 x 25
Kondition: missfärgningar
Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 juni 2015 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Nils G Stenqvist
Nils Gunnar Stenqvist, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.Läs mer om Nils G Stenqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar färgetsning grafik nils g stenqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:47



