SILVER & METAL / Silver / Coffee set 7165380
nr 716 5380
COFFEE SET
3 pcs. nickel silver, late 19th century, CG Hallberg, with engraving,
3 delar. nysilver, Götisk modell, sent 1800-tal, CG Hallberg, graverad
1500
SEK 1200
Monday September 26 2011
at 18:40:39
1.000 kr
750 kr
850 kr
950 kr
1.100 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.