GLASS & CERAMICS / Ceramics / Bowls 13835185
*
nr 1383 5185
BOWLS
2 pcs, ceramics, including Stålhane. Diameter: 20-24, minor cracks.
2 st, Keramik, bland annat Stålhane. Diameter: 20-24 cm
Condition: nagg
Estimate:
600
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday Mars 8 2021
at 18:40:35
- Bid history
Time
Bidder
Bid
2/3 14:45:40
1
100 kr
8/3 15:38:57
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålar
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:45
*
BOWLS
Condition: nagg
nr 1383 5185
BOWLS
2 pcs, ceramics, including Stålhane. Diameter: 20-24, minor cracks.
2 st, Keramik, bland annat Stålhane. Diameter: 20-24 cm
Condition: nagg
| Estimate: | 600 |
|---|---|
| Sold: | SEK 150 |
| Auction date: |
Monday Mars 8 2021 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 2/3 14:45:40 | 1 | 100 kr |
| 8/3 15:38:57 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik skålar
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:45



