bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 12342471



*

nr 1234 2471


Emil Åberg

(1864-1940), Sverige


Akvareller, 3 st. Emil Åberg (1864-1940), Sverige. Landskap, 5x8,3,4,8x 8,3, resp. 8,5x9


Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2019
kl 19:54:19


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
7/2 10:57:16 1      150 kr
8/2 12:15:33 2      200 kr
8/2 12:16:06 2      250 kr
8/2 14:08:25 3      Vinnande bud



  • Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål

HÄMTA SJÄLV
  Stockholm 0 kr
  Malmö 300 kr
  Göteborg 300 kr
  Helsingfors 300 kr

Logga in för att se fler leveransalternativ



Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor

  • Konstnär/Designer

Emil Åberg

Emil Åberg, född 1864 i Uppsala, död 27 mars 1940, svensk målare.

Läs mer om Emil Åberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller emil åberg landskap landskapsmotiv landskapsmåleri resp svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 4558 Akvarell
    Anders Gullberg (f. 1927), Renhjord. Signerad, dat..//
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    18 feb kl 20:26
  • 4182 Akvarell
    Heiner Peter Norberg (f. 1939), Sverige. Signerad,..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    18 feb kl 18:02
  • 3448 Akvarell
    J W Williams, 21x47
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    18 feb kl 19:30
  • 4050 Akvarell
    Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Uppsala slott. S..//
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    18 feb kl 18:09
  • 4393 Akvarell
    Karl Hjalmar, Bergqvist, Hamn, 31x48
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    18 feb kl 18:30
  • 4179 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Familjeporträtt, 26x21
     Inga bud

    Auktionen avslutas
    idag
    18 feb kl 18:56




Ladda ner broschyr