bakg

KONST


    9009 Oljemålning

    Peter Hahne (f. 1955), Sverige. Komposition, Signerad a Tergo, 1986. Olja på duk, 196x131 cm

    Utrop: 6.500 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 19:21


  • 1680 Akryl
    Oidentifierad konstnär, abstrakt komposition. Sign..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:53
  • 1126 Akvarell
    1800-tal, 17x22 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:38
  • 1625 Akvarell
    Berdtsson, Strandvägen. Signerad, numrerad -44. Mo..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:06
  • 8654 Akvarell
    Claes Bäckström (1927-2015), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:13
  • 1354 Akvarell
    Ferdinand Boberg (1860-1946), Sverige. Signerad, S..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:15
  • 1437 Akvarell
    Gata, 18x23 cm. Ej signerad
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:24
  • 1119 Akvarell
    Gustaf Hellsing (1889-1974), Sverige. "Gränna". Si..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:23
  • 1493 Akvarell
    Karl Fager (1883-1962), Finland. Signerad. Akvarel..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:15
  • 1398 Akvarell
    Nigul Espe, Kustmotiv. Signerad, daterad 1940. Mot..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:26
  • 1168 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad R Winder, 1925, A..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:13
  • 1441 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Stadsmotiv, kväll. Ej sign..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:41
  • 1068 Akvarell
    Tore Adler, Stockholmsmotiv, Söder Mälarstrand, Si..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:31

    9055 Blandteknik

    Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Komposition, Gouache / papper. Signerad, daterad 1977, bladets mått: 63x94,5

    Utrop: 6.500 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 19:47


  • 1020 Blandteknik
    BECK & JUNG, Sverige. Sverige. Sverige, Holger Bäc..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:55
  • 1391 Blandteknik
    Christian Björn Larsen (1931-1993), Sverige. Flick..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:40
  • 9018 Blandteknik
    Eduardo Arranz-Bravo (f. 1941), Spanien. Kompositi..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:29
  • 1248 Blandteknik
    Harald Garmland (1904-1985), Sverige. Hässjor, Sig..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:19
  • 1665 Blandteknik
    Kina, 49x39cm. Ej signerad
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:12
  • 9049 Blandteknik
    Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Gouache / papper..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:24
  • 9055 Blandteknik
    Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Komposition, Gou..//
    Utrop: 5.000 - 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:47
  • 1576 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1853. Bl..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:03
  • 1218 Blandteknik
    Sten Birger Rudnäs (f. 1932), Sverige. Signerad. M..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:07
  • 8621 Blandteknik
    Sten Etling (f. 1947), Sverige. Komposition. Signe..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:40
  • 1497 Blandteknik
    Sven Hellquist (f. 1916), Sverige. Häst. Signerad...//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:08
  • 1438 Blyerts
    Ryssland, flicka, 24x14 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:55

    1098 Oljemålning

    Gideon Börje (1891-1965), Sverige. "Den gamla gården". Signerad. Olja på duk, 64x81cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 20:43


  • 1327 Dalahästar
    höjd: 3-10 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:13
  • 1652 Emaljmålning
    Arvo Luik (f. 1949), Estland. Kantareller. Signera..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:13
  • 1007 Etsning
    Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Höbärgning. Sign..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:40
  • 1581 Etsning
    Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Kust. Signerad...//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:58
  • 8340 Etsning
    Axel Hägg (Haig), Arles, 1916. Signerad. Motivet: ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:36
  • 1031 Etsning
    Niklas Göran (1913-2000), Sverige. "Spegeln". Sign..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:26
  • 1498 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, 1956,19x22cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:13
  • 1582 Etsning
    signerad, fiskebåtar. Motivet: 17x29 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:03
  • 1142 Etsningar
    6 st, Kina. Motivet: ca 7x6 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:10
  • 1579 Etsningar
    Erik Ekroth (1883-1954), Sverige. Signerad, Stockh..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:46
  • 8670 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Kompositi..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:06
  • 8503 Färgetsning
    Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:07

    1109 Skulptur

    Olga Beloussova (f. 1955), Ryssland. Älg. Glaserad chamottlera. Träsockel. Höjd: 23,5 cm. Längd: 34 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 18:25


  • 1174 Färgetsning
    Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:10
  • 7080 Färgetsning
    Walter Rudolf Mumprecht (1918-2019), Schweiz. Duva..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:01
  • 1173 Färgetsningar
    3 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Tr..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:26
  • 9041 Färgkrita
    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, "S..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:38
  • 1187 Färglitografi
    2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Sig..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:44
  • 1516 Färglitografi
    2 st. Signerad, numrerad 180 upplaga. Motivet: 60x..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:09
  • 1443 Färglitografi
    Adrian van Arkel (1924-2006), Sverige. Signerad, n..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:42
  • 1662 Färglitografi
    Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, n..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:21
  • 8504 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:09
  • 1661 Färglitografi
    Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:15
  • 1621 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, E..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:11
  • 1606 Färglitografi
    Brita Molin (f. 1919), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:20

    1361 Oljemålning

    Paul Engdahl. Signerad, daterad 47, Stilleben. Olja på pannå, 45x43 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 18:35


  • 1627 Färglitografi
    Gunilla Mann (f. 1947), Sverige. "Skärgårdsromanti..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:24
  • 1117 Färglitografi
    Gunilla Mann (f. 1947), Sverige. "Stan på landet"...//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.400 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:48
  • 1076 Färglitografi
    Ian Rusth (f. 1950), Sverige. "Trollflöjten". Stoc..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:30
  • 8082 Färglitografi
    Ivar Morsing (f. 1919), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:47
  • 1622 Färglitografi
    Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Ängel. Signerad,..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:47
  • 1033 Färglitografi
    Joaquin Ibanez-Arellano (f. 1929), Sverige. Signer..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:37
  • 1032 Färglitografi
    Joaquin Ibanez-Arellano (f. 1929), Sverige. Signer..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:57
  • 1489 Färglitografi
    Kolorerad. Signerad, numrerad 187/225,57x43 cm
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:21
  • 8268 Färglitografi
    Lars Jonsson (f. 1952), Sverige. Signerad, EA-uppl..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:57
  • 1449 Färglitografi
    Lars Melander (f. 1939), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:07
  • 1337 Färglitografi
    Lennart Sand (f. 1946), Sverige. Signerad, PT, utt..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:11
  • 8307 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:06

    1250 Oljemålning

    1700-/1800-tal, Amor, ej signerad. Olja på duk, 29x25 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 20:45


  • 1220 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:28
  • 1213 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär. Signerad, "Badminne", PT. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:52
  • 1501 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 6/99,20..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:37
  • 8592 Färglitografi
    Olle Olsson Hagalund (1904-1972), Sverige. Strandv..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:54
  • 1656 Färglitografi
    Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:18
  • 1577 Färglitografi
    Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:49
  • 1663 Färglitografi
    Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:07
  • 7014 Färglitografi
    Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Stadion. Signerad..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:00
  • 7015 Färglitografi
    Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Stadion. Signerad..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:01
  • 1009 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Häst / tr..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:49
  • 1188 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:51
  • 1185 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:04

    1108 Skulptur

    Olga Beloussova (f. 1955), Ryssland. Häst. Glaserad chamottlera. Träsockel. Höjd: 23,5 cm. Längd: 34 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 20:50


  • 1186 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad...//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:20
  • 1006 Färglitografi
    Stanislaw Zoladz (f. 1952), Sverige. Vedbacken. Si..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:54
  • 1655 Färglitografi
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Stockholm..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:16
  • 1210 Färglitografi
    Suzanne Nessim (f. 1944), Sverige. Simmerska. Sign..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:52
  • 1101 Färglitografi
    Sven Jonson (1902-1981), Sverige. Signerad, provtr..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:47
  • 1607 Färglitografi
    Tore Wideryd (1908-1992), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:10
  • 1620 Färglitografi
    Ulf Greder (f. 1949), Sverige. Le Café. Signerad, ..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:54
  • 1255 Färgserigrafi
    Enzo Ellero (f. 1933), Italien. Flickor. Signerad,..//
    Utrop: 800 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:29
  • 8476 Färgserigrafi
    Lage Lindell (1920-1980), Sverige. "Fossie". Signe..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:41
  • 8667 Färgserigrafi
    Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:29
  • 1330 Fat
    och skulpturer, 10 delar. Bland annat Bing & Grønd..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:15
  • 1679 Gouache
    Oidentifierad konstnär, figurkomposition, Signerad..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:56

    1172 Oljemålning

    Oidentifierad konstnär. Signerad J A Daniel, "Falls on the Conway". Signerad. Olja på duk, 51x76 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 18:17


  • 1211 Grafiska blad
    2 st, BECK & JUNG samt Johannes Olsson, Sverige. S..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:01
  • 1025 Grafiska blad
    2 st. Ej signerad. Motivet: 28x23 cm
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:29
  • 1011 Grafiska blad
    Oidentifierad konstnär. 2 st, ej signerade, bladet..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:58
  • 1500 Grafiskt blad
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Motivet: 35x42cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:45
  • 1466 Kopparstick
    3 st, Ramade, Antika, fd boksidor, Motivet. 21x14,5
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:08
  • 1583 Lito-prägling
    Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:28
  • 1528 Litografi
    Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Ej signerad. Mot..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:08
  • 1120 Litografi
    Anette Englund (f. 1954), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:36
  • 8600 Litografi
    Axel Nilsson (1889-1981), Sverige. Västerbron, ej ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:38
  • 1212 Litografi
    Claude Weisbuch (f. 1927), Signerad, numrerad 83/3..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:50
  • 1008 Litografi
    Diptyk, Flora, ramens innermått: 38x51 cm. Ej sign..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:01
  • 1021 Litografi
    Oidentifierad konstnär. Signerad, EA-upplaga (Épre..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:20

    1107 Skulptur

    Olga Beloussova (f. 1955), Ryssland. Häst. Glaserad chamottlera. Träsockel. Höjd: 22 cm. Längd: 25 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 18:24


  • 1458 Litografi
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Signerad, numrer..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:59
  • 1314 Litografi
    Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerad ej numre..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:24
  • 1657 Litografier
    3 st, Rune Wenliden (f. 1935), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:06
  • 1447 Litografisk af..
    Galleri Maeght, Steinberg. Ej signerad. Motivet: 7..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:07
  • 1121 Mappar
    2 st, Harry Moberg och Sten Dunér, Signerad
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:51
  • 1165 Mask
    Africana. Västafrika, trol Kongo. Mask i bemålat t..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:53
  • 1686 Miniatyrmålning
    + miniatyrtryck, Duchesse de Benny. Höjd: 5- 12 cm
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:43
  • 1250 Oljemålning
    1700-/1800-tal, Amor, ej signerad. Olja på duk, 29..//
    Utrop: 2.400 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:45
  • 1496 Oljemålning
    1800-tal, stridsscen med Indier och Sikher, ej sig..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:56
  • 1459 Oljemålning
    2 st, Gunnar Greiber (1919-2011), Sverige. Signera..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:37
  • 1460 Oljemålning
    2 st, Gunnar Greiber (1919-2011), Sverige. Signera..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:59
  • 1461 Oljemålning
    2 st, Gunnar Greiber (1919-2011), Sverige. Signera..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:40

    1496 Oljemålning

    1800-tal, stridsscen med Indier och Sikher, ej signerad, ramens innermått. Olja på duk, 30x60cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 18:56


  • 1615 Oljemålning
    2 st, Sören Viberg. Signerad. Olja på pannå, 23x58cm
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:40
  • 1617 Oljemålning
    2 st, Sören Viberg. Signerad. Olja på pannå, 26x36cm
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:27
  • 1616 Oljemålning
    2 st, Sören Viberg. Signerad. Olja på pannå, 34x23..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:49
  • 1446 Oljemålning
    Anders Lind, Signerad, par. Olja på duk, 80x63 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:25
  • 1452 Oljemålning
    Anders Lind, Signerad. Olja på duk, 54x71 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:43
  • 1453 Oljemålning
    Anders Lind, Signerad. Olja på duk, 72x55 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:39
  • 1454 Oljemålning
    Anders Lind, Signerad. Olja på duk, 88x62 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:31
  • 1455 Oljemålning
    Anders Lind, Signerad. Olja på duk, 98x60 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:41
  • 1626 Oljemålning
    Andor Endre Fenyö (1904-1971), Ungern. Interiör. S..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:20
  • 1660 Oljemålning
    Anita Fröding (f. 1942), Sverige. Monogramsignerad..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:25
  • 1336 Oljemålning
    Arvid Öström (1889-1955), Sverige. Signerad, bloms..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:21
  • 1171 Oljemålning
    Axel Lind (1907-2011), Sverige. Vinter. Signerad. ..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:29

    1581 Etsning

    Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Kust. Signerad. Motivet: 15x19,5 cm

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 19:58


  • 1132 Oljemålning
    Donald William-Olsson (1889-1961), Sverige. Monogr..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:50
  • 1169 Oljemålning
    Edwin Henry Boddington (1836-1905), England. Signe..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:37
  • 1257 Oljemålning
    Einar Karsvik, Stilleben, Signerad. Olja på pannå,..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:50
  • 1668 Oljemålning
    Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, stads..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:21
  • 1463 Oljemålning
    Emilia Lönblad (1865-1946), Sverige. Signerad, por..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:41
  • 1252 Oljemålning
    Erik Holmgren, Jugendram. Signerad, daterad 1906, ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:07
  • 1435 Oljemålning
    Folke Jupiter (1913-1979), Sverige. Paris, 34x41 c..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:50
  • 1595 Oljemålning
    Gallogh, Signerad, Religiöst motiv. Olja på duk, 4..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:17
  • 1098 Oljemålning
    Gideon Börje (1891-1965), Sverige. "Den gamla gård..//
    Utrop: 4.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:43
  • 1258 Oljemålning
    Gunnar Asplund, Skärgård. Signerad, daterad 1951. ..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:23
  • 1167 Oljemålning
    Harald Sandberg (1912-1983), Sverige. Marin. Signe..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:11
  • 1444 Oljemålning
    Herman Edlund, Signerad, stilleben. Olja på duk, 8..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:12

    1169 Oljemålning

    Edwin Henry Boddington (1836-1905), England. Signerad. Olja på duk, 26x46 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 20:37


  • 1420 Oljemålning
    Jan Liljeqvist. Signerad. Olja på duk, 73x59cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:07
  • 8439 Oljemålning
    Jan Naliwajko (f. 1938), Sverige. Signerad. Olja p..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:37
  • 1067 Oljemålning
    Josef Öberg (1890-1967), Sverige. Stockholmsmotiv,..//
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:20
  • 1386 Oljemålning
    Kaj Pihl, Seine, Paris, Signerad. Olja på pannå, 2..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:32
  • 1527 Oljemålning
    Kerstin Hedeby (f. 1926), Sverige. Signerad, figur..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:13
  • 1419 Oljemålning
    Lars Boethius (1903-1968), Sverige. Signerad, land..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:40
  • 8193 Oljemålning
    Lars Stenman (f. 1954), Sverige. Monogramsignerad,..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:31
  • 1251 Oljemålning
    Lasse Johnson (1899-1992), Sverige. Strand, Signer..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:22
  • 1175 Oljemålning
    Lasse Stevenfeldt (1930-2014), Sverige. Landskap. ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:37
  • 1433 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad, berg. Olja ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:51
  • 1425 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad, hav. Olja p..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:40
  • 1434 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad, havsmotiv. ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:39

    9041 Färgkrita

    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, "Stadsbild". Motivet: 41x61 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 20:38


  • 1427 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad, hus. Olja p..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:41
  • 1431 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad, landskap. O..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:20
  • 1429 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad, näckrosor. ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:43
  • 1428 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad, stad. Olja ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:09
  • 1430 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad, stadsmotiv ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:15
  • 1423 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad, träd. Olja ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:16
  • 1422 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad. Olja på duk..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:49
  • 1432 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad. Olja på duk..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:48
  • 1426 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad. Olja på duk..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:53
  • 1424 Oljemålning
    Lee Reynolds (f. 1936), USA. Signerad. Olja på duk..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:46
  • 1014 Oljemålning
    Lennart Alexandrie (1930-2019), Sverige. "Afton vi..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:34
  • 8430 Oljemålning
    Leonard Wiedh (1866-1938), Sverige. Landskap med v..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:06

    1110 Skulptur

    Olga Beloussova (f. 1955), Ryssland. Solur. Glaserad chamottlera, visare av trä. Höjd: ca 19 cm. Diameter: 19 cm

    Utrop: 2.200 kr
    Pris just nu 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 20:53


  • 1605 Oljemålning
    Margit Öberg. "Gamla stan". Signerad Marg Öberg. O..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:12
  • 1073 Oljemålning
    Marie Charlot, Flanerande damer på stranden. Signe..//
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:03
  • 1353 Oljemålning
    Matsola Burman (1925-2008), Sverige. Signerad a te..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:17
  • 1339 Oljemålning
    Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Signerad, blo..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:39
  • 1170 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-talets mitt, rokokora..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:34
  • 1558 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, kustmotiv. Ol..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:56
  • 1016 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Fruktstilleben, ej signera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:58
  • 1401 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Kust, 1800-tal. Ej signera..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:59
  • 1436 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Man med pipa, Signerad. Ol..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:42
  • 1118 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Benson -04. Olja ..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:32
  • 1233 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad G Manthe, Skogsla..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:05
  • 1397 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad H Mets, Fjällands..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:20

    1354 Akvarell

    Ferdinand Boberg (1860-1946), Sverige. Signerad, Sollentuna Kyrka, 57x44cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 19:15


  • 1518 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad Högberg, daterad ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:10
  • 1172 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad J A Daniel, "Fall..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:17
  • 1232 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Italienskt kustm..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:22
  • 1341 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, landskap. Olja p..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:46
  • 1400 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Neeme, Stilleben..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:24
  • 1678 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Stilleben, 1900-talets mit..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:52
  • 1592 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Strandpromenad. Signerad. ..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:07
  • 8572 Oljemålning
    Olle Langert (1924-2016), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:42
  • 1519 Oljemålning
    Olteano, marin, Signerad. Olja på duk, 46x65 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:31
  • 1361 Oljemålning
    Paul Engdahl. Signerad, daterad 47, Stilleben. Olj..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:35
  • 1492 Oljemålning
    Per Collijn (1878-1961), Sverige. Nyhavn, Köpenham..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:16
  • 9009 Oljemålning
    Peter Hahne (f. 1955), Sverige. Komposition, Signe..//
    Utrop: 5.000 - 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:21

    9049 Blandteknik

    Nils Kölare (1930-2007), Sverige. Gouache / papper. Signerad, daterad 1980, bladets mått: 37x25 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 19:24


  • 1022 Oljemålning
    Rickard Krantz (1923-1984), Sverige. Figurer. Sign..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:39
  • 1674 Oljemålning
    Rolf Mellström (1896-1953), Sverige. Landskap. Sig..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:03
  • 1445 Oljemålning
    Rolf Mellström (1896-1953), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:49
  • 1221 Oljemålning
    Sigge Bergström (1880-1975), Sverige. Signerad. Ol..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:57
  • 1608 Oljemålning
    Signerad, blomsterstilleben. Olja på duk, 53x62cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:44
  • 1572 Oljemålning
    Signerad, Rodhe, kustmotiv. Olja på duk, 32x40cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:13
  • 1373 Oljemålning
    Siri Schotte (1867-1951), Sverige. Landskap. Signe..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:04
  • 1219 Oljemålning
    Sten Birger Rudnäs (f. 1932), Sverige. "Saluhall i..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:33
  • 1256 Oljemålning
    Sten Ekendahl (1897-1968), Sverige. Fiskeläge. Sig..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:46
  • 8316 Oljemålning
    Svend Sinding Christensen (1898-1980), Danmark. Kö..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:55
  • 1071 Oljemålning
    Torsten Erasmie (1940-2018), Sverige. Motiv från T..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:03
  • 1133 Oljemålning
    Tyko Landberg, "Drottningholm", etikettmärkt. Olja..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:41

    1076 Färglitografi

    Ian Rusth (f. 1950), Sverige. "Trollflöjten". Stockholmsmotiv, Nybroviken. Signerad, numrerad 33/180, daterad-98. Motivet: ca 46x57 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    2 november kl 20:30


  • 1075 Oljemålning
    Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. Signerad. Olj..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:34
  • 1072 Oljemålning
    Wilhelm H Skoglund, motiv från Härjedalen. Signera..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:07
  • 1442 Oljemålningar
    2 st. Signerad KVO. Olja på duk, 60x30 cm
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:19
  • 1015 Oljemålningar
    6 st, Oidentifierad konstnär. Signerade H-son, Sta..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:01
  • 1593 Oljemålningar
    ett par, ej signerade, kustmotiv. Olja på pannå, 2..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:36
  • 1193 Parti linne
    7+ 5 st, dukar och servetter
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:59
  • 1596 Pastell
    G Gunnarsson, stilleben, Signerad, 49x62 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:21
  • 1030 Serigrafi
    Cecilia Sikström (f. 1962), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:40
  • 1654 Servetter
    12+ 11, linne, 24x24cm
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:43
  • 1514 Skulptur
    brons. Höjd: 17cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:58
  • 9031 Skulptur
    Edvin Öhrström (1906-1994), Sverige. Flicka, terra..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:15
  • 8540 Skulptur
    Gabriel-Fajans, Elefant. Längd: 22, höjd: 20 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:15

    1383 Skulptur

    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Emma ur serien ABC-Flickor, Gustavsberg 1958-1973, målad och delvis glaserad brun stengodslera. Höjd: 16 cm

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    23 november kl 19:03


  • 1316 Skulptur
    Gustavsberg, pojke med fågel. Höjd: 21cm
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:01
  • 8241 Skulptur
    Isblock, Kosta, Vicke Lindstrand (1904-1983), Sver..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:26
  • 1137 Skulptur
    Kina, delvis emaljerad. Höjd: 27 cm, längd: 30 cm
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:41
  • 1383 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Emma ur serien ABC..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    23 november kl 19:03
  • 8611 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Pelle ur Larsons u..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    23 november kl 19:27
  • 1109 Skulptur
    Olga Beloussova (f. 1955), Ryssland. Älg. Glaserad..//
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:25
  • 1107 Skulptur
    Olga Beloussova (f. 1955), Ryssland. Häst. Glasera..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:24
  • 1108 Skulptur
    Olga Beloussova (f. 1955), Ryssland. Häst. Glasera..//
    Utrop: 2.200 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:50
  • 1110 Skulptur
    Olga Beloussova (f. 1955), Ryssland. Solur. Glaser..//
    Utrop: 1.800 - 2.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:53
  • 8224 Skulptur
    Parian, Gustavsberg, 1905, "Kan du inte tala?". Lä..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:08
  • 1520 Skulptur
    patinerad Zink. Höjd: 19 cm
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:51
  • 8619 Skulptur
    Paul Hoff (f. 1945), Sverige. Fågel, Gustavsberg. ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:38
  • 8585 Skulptur
    Rörstrand, Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Fis..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:59
  • 1372 Skulptur
    Rosenthal, Art Déco. Höjd: 24,5 cm
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:57
  • 1377 Skulptur
    Royal Copenhagen, Kopojke, Christian Thomsen. Höjd..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:26
  • 8329 Skulptur
    Sven Inge Höglund (1935-2008), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:28
  • 8264 Skulptur
    Vicke Lindstrand (1904-1983), Sverige. Kosta. Läng..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:48
  • 1399 Skulptur i glas
    Oiva Toikka (1931-2019), Finland. Arctic Finland. ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:39
  • 1506 Skulpturer
    2 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Skotsk Terri..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:12
  • 1292 Skulpturer
    Ett par. Höjd: 29cm
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:14
  • 8208 Spiselhundar
    + skulptur, 3 delar, Porslin. Höjd: 29-32 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:55
  • 1578 Tavla
    bemålad textil, Sophia Meitsleiter, 1800-tal, 19x2..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:54
  • 8664 Tavla
    sidenbroderi, 10x12,5
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:30
  • 1671 Teckning
    Geneviève Laborde, Balett. Signerad. Motivet: 15x1..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:30
  • 1078 Träsnitt
    Japan, ca 33x23 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 18:54
  • 1166 Tusch
    Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. "Perspecti..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:09
  • 1440 Tusch
    signerad Edlund, hundvalp, 27x18 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:40
  • 8288 Vas
    Württembergische Metallwarenfabrik WMF, Ikora. Höj..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:36
  • Metropol Tipsar
  • 1581 Etsning
    Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Kust. Signerad...//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:58
  • 1621 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, E..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 19:11
  • 9041 Färgkrita
    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Signerad, "S..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:38
  • 1076 Färglitografi
    Ian Rusth (f. 1950), Sverige. "Trollflöjten". Stoc..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:30
  • 1098 Oljemålning
    Gideon Börje (1891-1965), Sverige. "Den gamla gård..//
    Utrop: 4.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:43
  • 1108 Skulptur
    Olga Beloussova (f. 1955), Ryssland. Häst. Glasera..//
    Utrop: 2.200 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:50
  • 1110 Skulptur
    Olga Beloussova (f. 1955), Ryssland. Solur. Glaser..//
    Utrop: 1.800 - 2.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:53
  • 1133 Oljemålning
    Tyko Landberg, "Drottningholm", etikettmärkt. Olja..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:41
  • 1169 Oljemålning
    Edwin Henry Boddington (1836-1905), England. Signe..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    2 november kl 20:37




Ladda ner broschyr