bakg

KONST


    8024 Oljemålning

    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Komposition, signerad. Olja på duk, 72x175 cm

    Utrop: 14.000 kr
    Pris just nu 12.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:42


  • 5239 Affisch
    Jan Håfström (f. 1937), Sverige. Signerad. Motivet..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:38
  • 7458 Akryl på papper
    Kamila Lukaszewicz (f. 1947), Sverige. "Halmstad -..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:58
  • 4110 Akvarell
    Björn Hallström (1916-1982), Sverige. Fönster, sig..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:48
  • 5228 Akvarell
    G Bettholme. Signerad, daterad 85, landskap med fl..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:15
  • 4352 Akvarell
    Georg Pauli (1855-1935), Sverige. Monogramsignerad..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:36
  • 4353 Akvarell
    Georg Pauli (1855-1935), Sverige. Monogramsignerad..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:37
  • 7092 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Tjurfäkning, 49x62 cm
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:41
  • 7091 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Tjurfäkning, 62x49 cm
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:40
  • 7049 Akvarell
    Svante Kede (1877-1955), "Irmana", signerad. Motiv..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:56
  • 7043 Akvarell
    Tage Fougstedt (1890-1959), Sverige. Ingarö. Signe..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:47
  • 7050 Akvarell
    Thure Wallner (1888-1965), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:57
  • 7032 Akvarell
    Tycho Ödberg (1865-1943), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:05

    8026 Oljemålning

    Axel Olson (1899-1986), Sverige. Motiv från Söndrum, signerad 1920. Olja på pannå, 19x27

    Utrop: 14.000 kr
    Pris just nu 11.500 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 20:55


  • 7129 Blandteknik
    Elisabet Gauffin, signerad. Mixed media på papper,..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:32
  • 7025 Blandteknik
    Holger Almquist, Kustby, Signerad. Motivet: 30x43 cm
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:55
  • 7046 Blandteknik
    Katt, Spiro, signerad. Motivet: 18x22 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:50
  • 7051 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Signerad Lassen, solhatten..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:00
  • 7045 Blandteknik
    Olavi Martikainen, komposition. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:49
  • 4091 Blandteknik
    Ragnar Sandberg (1902-1972), Sverige. Modell. Sign..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:38
  • 7460 Blandteknik
    Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. La Coupole, Sig..//
    Utrop: 1.200 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:29
  • 7071 Dalahästar
    3 st. Höjd: 18-22 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:42
  • 7059 Etsning
    John Georges Mathieson, löst blad, hamnmotiv. Moti..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:13
  • 7253 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Stadsmotiv. Moti..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:04
  • 7124 Etsning
    Torsten Renqvist (1924-2007), Sverige. 109/320, si..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:54
  • 5573 Etsningar
    2 st, Jean Skoglund (1908-1948), Sverige. 200-uppl..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:32

    8003 Oljemålning

    JAG Acke (1859-1924), Sverige. Gossestudie. Signerad, daterad 1884. Olja på pannå, 21x15 cm

    Utrop: 8.500 kr
    Pris just nu 6.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:53


  • 7030 Färgetsning
    Curman, Flygande eld, 35/260, signerad. Motivet: 2..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:03
  • 7243 Färgetsning
    Karta över Italien. Motivet: 24x30 cm
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:30
  • 7186 Färgkrita
    Folke Ricklund (1900-1986), Sverige. Ren vid fjäll..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:00
  • 7054 Färgkrita
    Siri Rathsman (1895-1974), Sverige. Blommor. Signe..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:06
  • 7020 Färglitografi
    Alvar Sunol (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:14
  • 7371 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Utsikt mot ..//
    Utrop: 2.400 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:30
  • 7373 Färglitografi
    Bert Håge Hävreö, EA-upplaga, Skärgårdsbröllop, si..//
    Utrop: 2.400 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:32
  • 7173 Färglitografi
    Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. 73/..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:52
  • 7140 Färglitografi
    familj, 1800-tal. Motivet: 26x35 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:48
  • 5345 Färglitografi
    Kristian Krokfors (f. 1952), Finland. "Mirage". Si..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:00
  • 7242 Färglitografi
    Lage Lindell (1920-1980), Sverige. Signerad. Motiv..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:29
  • 5199 Färglitografi
    Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Numrerad 23/290. ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:40

    8030 Oljemålning

    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Signerad. Olja på duk, 102x153 cm

    Utrop: 7.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 20:59


  • 5431 Färglitografi
    Lasse Åberg (f. 1940), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:27
  • 7062 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:33
  • 7063 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Sjöjungfru. Si..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:34
  • 7370 Färglitografi
    Nils E Johansson, 9/60, signerad. Motivet: 35x49 cm
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:26
  • 7083 Färglitografi
    Nina Kerola, Fullmåne. Signerad, numrerad 324/550...//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:15
  • 5481 Färglitografi
    Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:27
  • 7328 Färglitografi
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. 220/260, vinte..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:25
  • 7321 Färglitografi
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. 247/260, signe..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:17
  • 7324 Färglitografi
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Motiv från Got..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:18
  • 7330 Färglitografi
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Skärgårdsvilla..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:27
  • 7323 Färglitografi
    Pietro Dalla Santa (1931-2002), Sverige. "Seglora ..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:18
  • 5105 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:15

    8027 Oljemålning

    Gunnar Torhamn (1894-1965), Skördearbete, signerad. Olja på pannå, 58x72 cm

    Utrop: 6.500 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:53


  • 7270 Färglitografi
    Sven Inge Höglund (1935-2008), Sverige. Signerad, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:17
  • 7444 Färglitografi
    Sven X: et Erixon, Violer. Signerad, daterad -49. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:40
  • 7241 Färglitografi
    Verner Molin (1907-1980), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:28
  • 7029 Färglitografier
    2 st, Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signer..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:01
  • 7076 Gouacher
    3 st, Signerade Bohman, 30x43 & 28x22 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:47
  • 7254 Grafiskt blad
    Miro, ej signerad, bokveck. Motivet: 55x37 cm
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:09
  • 7090 Grafiskt blad
    signerad. Flicka, 51x40 cm
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:38
  • 7053 Gravyrer
    2 st, 1800-tal, Shakpeare & Domino. Motivet: 39x46..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:04
  • 7412 Gravyrer
    3 st. Frankrike. Motivet: 39x46 cm
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:22
  • 7074 Ikon
    S: t Göran & Draken, 17x13 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:45
  • 7449 Litografi
    3 st, Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. 200 uppl..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:56
  • 7125 Litografi
    Hans Wigert (1932-2015), Sverige. 28/100, signerad..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:56

    7452 Oljemålning

    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Mood indigo, 1986. Signerad. Olja på duk, 50x65

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:39


  • 7448 Litografi
    Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. 2 st, 200 uppl..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:55
  • 7047 Litografi
    Jules Schyl (1893-1977), Kvinna med tamburin, sign..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:52
  • 7343 Litografi
    Kolorerad, Jugend, 63x46 cm
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:41
  • 5304 Målningar
    5 st, bland annat Persien, 23x15,20x16 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:26
  • 7077 Märktavla
    1800-tal, 25x29 cm
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:47
  • 7238 Oljemålning
    1800-tal, Marin, England, 1800-tal. Olja på pannå,..//
    Utrop: 1.500 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:18
  • 7245 Oljemålning
    2 st, Curt Viberg (1908-1969), Sverige. Gotland, s..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:38
  • 7118 Oljemålning
    Alf Wesstrom, San Remo, signerad. Olja på duk, 55x..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:48
  • 7452 Oljemålning
    Ardy Strüwer (f. 1939), Sverige. Mood indigo, 1986..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:39
  • 5377 Oljemålning
    Arne Björkegren (f. 1929), Sverige. Komposition, S..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:04
  • 7121 Oljemålning
    Axel Fahlcrantz (1851-1925), Sverige. "Från Djursh..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:29
  • 8026 Oljemålning
    Axel Olson (1899-1986), Sverige. Motiv från Söndru..//
    Utrop: 12.000 - 14.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:55

    7371 Färglitografi

    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Utsikt mot Södermalm, 133/290, Signerad. Motivet: 38x46 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:30


  • 4092 Oljemålning
    Björn Hallström (1916-1982), Sverige. Fruktstilleb..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:39
  • 7057 Oljemålning
    Bo Beskow (1906-1989), Sverige. Tåg. Signerad, dat..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:10
  • 5266 Oljemålning
    Bruno Karlsson (f. 1927), Sverige. Signerad, "Somm..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:25
  • 7116 Oljemålning
    Carl Brandt, Landskap, signerad. Olja på duk, 46x7..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:46
  • 7365 Oljemålning
    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Figur, 92x7..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:17
  • 8030 Oljemålning
    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Signerad. O..//
    Utrop: 6.000 - 7.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:59
  • 7026 Oljemålning
    Christina Greger (f. 1953), Sverige. Signerad. Olj..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:56
  • 7438 Oljemålning
    Dieter Kunz, " The Beuty and the Beast", Signerad...//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:26
  • 7436 Oljemålning
    Dieter Kunz, "Formel 1 Lotus 2". Signerad, daterad..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:23
  • 7439 Oljemålning
    Dieter Kunz, "Formel 1". Signerad. Olja på duk, 80..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:28
  • 7441 Oljemålning
    Dieter Kunz, "Formel 1, Lotus". Signerad, daterad ..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:31
  • 7440 Oljemålning
    Dieter Kunz, "Junk heap", signerad. Olja på duk, 5..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:30

    7373 Färglitografi

    Bert Håge Hävreö, EA-upplaga, Skärgårdsbröllop, signerad. Motivet: 38x52 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.200 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:32


  • 7442 Oljemålning
    Dieter Kunz, "Street dance", signerad. Olja på duk..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:34
  • 7368 Oljemålning
    Duner, signerad. Sjölandskap. Olja på pannå, 25x33 cm
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:23
  • 5114 Oljemålning
    Ejnar Kohlmann (1888-1968), Finland. Landskap med ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:54
  • 8024 Oljemålning
    Erland Cullberg (1931-2012), Sverige. Komposition,..//
    Utrop: 14.000 kr
    Aktuellt bud: 12.000 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:42
  • 8038 Oljemålning
    Ernest Borough Johnson (1866-1949), Storbritannien..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:13
  • 5068 Oljemålning
    Evald Kallstenius (1898-1957), Sverige. Båthus i k..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:44
  • 4482 Oljemålning
    Fanny Klingbom. Signerad, daterad 1915, Danviken. ..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:39
  • 7268 Oljemålning
    Francisca Lindberg (f. 1944), Sverige. Blommande t..//
    Utrop: 500 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:15
  • 7039 Oljemålning
    G Hermansson, Grisslor, Karlsö. Olja på pannå, 54x..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:40
  • 7264 Oljemålning
    Guennadi Kalinitchenko, 1996, "Traveller in Time",..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:53
  • 7028 Oljemålning
    Gunnar Olausson (f. 1918), Sverige. Fiskeläge. Sig..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:00
  • 8027 Oljemålning
    Gunnar Torhamn (1894-1965), Skördearbete, signerad..//
    Utrop: 5.000 - 6.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:53

    8038 Oljemålning

    Ernest Borough Johnson (1866-1949), Storbritannien. På skördefältet i sol. Signerad. Olja på duk, 60x44 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:13


  • 7126 Oljemålning
    H N Bergendorff, ko, signerad. Olja på pannå, 24x3..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:59
  • 7187 Oljemålning
    Harry Sahlin (1905-1987), Sverige. "Förvårsdag Hor..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:06
  • 8003 Oljemålning
    JAG Acke (1859-1924), Sverige. Gossestudie. Signer..//
    Utrop: 7.000 - 8.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:53
  • 7265 Oljemålning
    Jan Hoogsteyns, katt, signerad. Olja på duk, 39x49 cm
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:08
  • 7048 Oljemålning
    Jean Skoglund (1908-1948), Sverige. Vattendrag. Si..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:55
  • 7095 Oljemålning
    Kalle Hedberg (1894-1959), Sverige. Oväder, ej sig..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:45
  • 7081 Oljemålning
    Kimmo Hakonen, komposition. Signerad, daterad 2002..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:10
  • 7117 Oljemålning
    Kurt Heinonen (1915-1983), Finland. Jerusalem, Sig..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:47
  • 7094 Oljemålning
    KvS, Komposition, signerad. Olja på pannå, 42x29 cm
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:44
  • 7066 Oljemålning
    Lars Stenstad (f. 1921), Sverige. "Trädgård 1", si..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:39
  • 7080 Oljemålning
    Linnea Larson, ej signerad. Valllmo. Olja på duk, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:08
  • 7027 Oljemålning
    O Ragnar, hus i skog, Signerad. Olja på duk, 90x60 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:58

    7365 Oljemålning

    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Figur, 92x73, signerad. Olja på duk

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:17


  • 7086 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Bil. Olja på duk, 31x71 cm
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:34
  • 7252 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Kust. Motivet: 50x39 cm
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:03
  • 5144 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Kustlandskap med gård. Sig..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:28
  • 7089 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignatur. Blomster..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:37
  • 7093 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad, Komposit..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:44
  • 7267 Oljemålning
    Olle Hagdahl (1910-1991), Sverige. Trappa. Signera..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:13
  • 7088 Oljemålning
    Örjan Sätre (f. 1952), Sverige. Komposition. Signe..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:36
  • 7266 Oljemålning
    Ove Dahlstrand (1929-2007), Sverige. "Nature Morte..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:10
  • 7038 Oljemålning
    Peder Knudsen, Hamn. Signerad, daterad -1930. Olja..//
    Utrop: 1.000 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:39
  • 7042 Oljemålning
    Peter Nyborg, "Arange to sail", signerad. Olja på ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:45
  • 5295 Oljemålning
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Landskap, si..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:37
  • 7056 Oljemålning
    Ronnie Bird, komposition, signerad. Olja på duk, 6..//
    Utrop: 540 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:09

    7438 Oljemålning

    Dieter Kunz, " The Beuty and the Beast", Signerad. Olja på duk, 70x120 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:26


  • 7082 Oljemålning
    Saara Harju (f. 1935), Solnedgång. Olja på duk, si..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:13
  • 7055 Oljemålning
    Signe Hammar, Flickor, signerad. Olja på pannå, 43..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:07
  • 7435 Oljemålning
    Signerad Melker, 1950, "Ångtrålare i Göteborgs fis..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:11
  • 7459 Oljemålning
    Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Vid bryggan, si..//
    Utrop: 2.400 kr
    Aktuellt bud: 1.800 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:28
  • 7031 Oljemålning
    Tycho Ödberg (1865-1943), Sverige. Stuginteriör. S..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:04
  • 7041 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad, Palmsö..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:43
  • 5320 Oljemålning
    Valerij Chirkov (f. 1943), " I like to be in mount..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:02
  • 5321 Oljemålning
    Valerij Chirkov (f. 1943), " I look for friends", ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:03
  • 7052 Oljemålning
    Waldemar Nyström, Kvinna i hatt. Signerad, daterad..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:02
  • 7040 Oljemålning
    Wale, Elefanter. Signerad, daterad 1966. Olja på p..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:42
  • 2111 Oljemålning
    Wilhelm von Gegerfelt (1844-1920), Sverige. Venedi..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:26
  • 7339 Ram
    modell äldre, ramens innermått: 68x84 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:34

    7333 Skulptur

    Josef Riedl (1884-1965), brons, Signerad, 1920, Get, gjutarstämplar WA Wien. Längd: 18. Höjd: 16 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 18:29


  • 7079 Serigrafier
    2 st, Richard Ryan (f. 1974), Sverige. 350-upplaga..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:08
  • 7201 Skål
    silver. Diameter: 17, höjd: 8,150g.
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:24
  • 7282 Skulptur
    Bemålad gips, A Källström, 1950, Snidande man
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:03
  • 7286 Skulptur
    Bemålad gips, Läsande barn. Höjd: 27 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:10
  • 7381 Skulptur
    Bemålad gips. Höjd: 92 cm
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:17
  • 7156 Skulptur
    bemålad parian. Höjd: 48 cm
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:02
  • 7433 Skulptur
    Bing & Grøndahl, arbetande, porslin, man. Höjd: 22 cm
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:08
  • 7229 Skulptur
    brons, Häst, Kina. Längd: 19. Höjd: 14 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:59
  • 7280 Skulptur
    brons, Man. Höjd: 36 cm
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:58
  • 7132 Skulptur
    Erik Höglund (1932-1998), Ansikte, Glas på smidess..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:37
  • 7382 Skulptur
    Gips, bemålad. "Snöklockan", Per Hasselberg, Höjd:..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:18
  • 7333 Skulptur
    Josef Riedl (1884-1965), brons, Signerad, 1920, Ge..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:29

    7057 Oljemålning

    Bo Beskow (1906-1989), Sverige. Tåg. Signerad, daterad -33. Olja på duk,

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:10


  • 7202 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin ur Larsons U..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:24
  • 7326 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Moses, Gustavsberg..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:22
  • 5337 Skulptur
    Metall, Fågel. Höjd: 37 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:50
  • 5530 Skulptur
    Parian, Gustavsberg, 1917. Höjd: 29 cm
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:47
  • 5532 Skulptur
    Parian, Kvinna på bänk, Gustavsberg. Höjd: 24, län..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:49
  • 7276 Skulptur
    Parian, Pojken och grodan, Gustafsberg, 1901. Höjd..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:48
  • 7236 Skulptur
    Porslin, Killingar, Heubach. Längd: 18, höjd: 17,5 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:14
  • 7142 Skulptur
    porslin, tax. Längd: 33, höjd: 25 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:50
  • 7174 Skulptur
    signerad. Änglar, 12/50. Höjd: 26 cm
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:54
  • 7235 Skulptur
    Tempelhund, sten, Kina. Längd: 8. Höjd: 6,5,1800-tal
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:13
  • 5277 Skulpturer
    2 st, metall, Orientaliska. Höjd: 17-20 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:54
  • 7278 Skulpturer
    2 st, omkring 1900, Patinerad zink, pojke & flicka..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:54

    7041 Oljemålning

    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad, Palmsöndagen i Jerusalem. Olja på duk, 50x60 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    29 juli kl 19:43


  • 7014 Skulpturer
    2 st. Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstran..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:51
  • 7183 Skulpturer
    3 st. Trä, kvinnor. Höjd: 46 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:44
  • 5276 Tanka
    Orientalisk, 35x28 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:54
  • 5273 Tavlor
    2 st, Kina, 92x30 cm
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:52
  • 7122 Teckning
    Carl Einar "Figge", Fredriksson, Paristiden, siger..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:33
  • 4119 Teckning
    Lennart Jirlow (f. 1936), Sverige. Gubbe. Signerad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:01
  • 7335 Träskulpturer
    2 st, man & kvinna, Signerade AE, 1941. Höjd: 18-2..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:32
  • 7044 Träsnitt
    Émile Bernard (1868-1941), Frankrike. 69/360, Stäm..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:47
  • 4121 Tusch
    Ragnar Sandberg (1902-1972), Sverige. "Via Acaire"..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 18:03
  • Metropol Tipsar
  • 3005 Oljemålning
    Gösta Gustavson (1931-2008), Sverige. Stockholm, s..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 37 dagar
    26 augusti kl 19:30
  • 3007 Oljemålning
    Sven Ahlgren, Östermalmstorg, Signerad. Olja på pa..//
    Utrop: 7.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 37 dagar
    26 augusti kl 18:16
  • 2002 Oljemålning
    Sven Ahlgren, Utsikt från Södermalm. Olja på pannå..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 37 dagar
    26 augusti kl 18:15
  • 8030 Oljemålning
    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Signerad. O..//
    Utrop: 6.000 - 7.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:59
  • 8026 Oljemålning
    Axel Olson (1899-1986), Sverige. Motiv från Söndru..//
    Utrop: 12.000 - 14.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:55
  • 7071 Dalahästar
    3 st. Höjd: 18-22 cm
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:42
  • 7326 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Moses, Gustavsberg..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:22
  • 7238 Oljemålning
    1800-tal, Marin, England, 1800-tal. Olja på pannå,..//
    Utrop: 1.500 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 20:18
  • 7050 Akvarell
    Thure Wallner (1888-1965), Sverige. Signerad, date..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    29 juli kl 19:57




Ladda ner broschyr