bakg

KONST


    5054 Blandteknik

    Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Signerad. Blandteknik, bildmått: 50x35cm, yttermått inklusive ram: 67x52cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 6.200 kr

    Auktionen avslutas
    24 januari kl 18:33


  • 5143 Affisch
    Efter Marc Chagall, bladets mått: 84x54cm, yttermå..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:47
  • 5201 Africana
    4 delar, inköpt i Kongo
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:41
  • 5007 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Colour tiles..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:44
  • 5006 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Mold". Signe..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:20
  • 5005 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Period". Sig..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:03
  • 3217 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Rainbow", Si..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:51
  • 3225 Akryl
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Surface 2". ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:51
  • 5004 Akvarell
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Organic patt..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:40
  • 1033 Akvarell
    Hans Olof Hjortsberg (1906-1990), Sverige. "Utsikt..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:21
  • 5293 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, akvarell, Warsza..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:34
  • 5292 Akvarell
    Vinterlandskap. Signerad. Akvarell, bildmått: 6x12..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:33
  • 5082 Akvareller
    + litografi, 3 st, Georges Laporte (1926-2000), Fr..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:06

    1001 Oljemålning

    Oidentifierad konstnär. England ca 1820, Vandringsman, Monogramsignerad TCR. Olja på duk. 91x68 cm. Yttermått inklusive ram: 112x87 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 18:57


  • 5137 Akvareller
    2 st, Joseph Kirkpatrick (1872-1936), Storbritanni..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:50
  • 5368 Blandteknik
    2 st, Fred Hessler. Signerad, blandteknik, daterad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:09
  • 5075 Blandteknik
    2 st, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerade, 1..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:48
  • 5366 Blandteknik
    Aramis Ney (f. 1943), Signerad, blandteknik, kompo..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:19
  • 5142 Blandteknik
    Bo E Lundquist (f. 1937), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:48
  • 4098 Blandteknik
    Egron Lundgren (1815-1875), Sverige. Man, monogram..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:28
  • 4219 Blandteknik
    Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Signerad. Blandt..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:05
  • 3172 Blandteknik
    Filiph Jakobsson (f. 1988), Sverige. "Monkeyboard"..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:51
  • 5083 Blandteknik
    Georges Laporte (1926-2000), Frankrike. Signerad. ..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:50
  • 5054 Blandteknik
    Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Signerad. Blandt..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 6.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:33
  • 5365 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär, Signerad -92, Kafka, pannå..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:59
  • 4038 Blyerts
    12 st. Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Kroki. O..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:01

    3044 Oljemålning

    Anshelm Schultzberg (1862-1945), Sverige. Signerad, skogsstig. Olja på duk, 37x51cm, yttermått inklusive ram: 46x61cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 19:08


  • 4224 Blyerts
    Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Signerad, datera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:12
  • 5290 Boksidor
    2 st, inramade, orientaliska, yttermått inklusive ..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:42
  • 5176 Carborundumets..
    2 st, Max Papart (1911-1994), Frankrike. Signerad,..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:19
  • 5177 Carborundumets..
    2 st, Max Papart (1911-1994), Frankrike. Signerad,..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:39
  • 5044 Dosa
    brons. Diameter: 7,5. Höjd: 5,5, Dekor med herre
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:40
  • 5282 Emaljmålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad -91. Bil..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:36
  • 5271 Etsning
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:27
  • 5272 Etsning
    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, nu..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:25
  • 5294 Etsningar
    Oidentifierad konstnär. 2 st, Lekande barn. Signer..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:39
  • 5373 Färgetsningar
    3 st, H Hooper. Signerad, numrerad 57/63, yttermåt..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:53
  • 5009 Färgetsningar
    3 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Tr..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:36
  • 5008 Färgetsningar
    3 st, Lennart Aschenbrenner (f. 1943), Sverige. Tr..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:17

    1004 Oljemålning

    Reinhold Norstedt (1843-1911), Sverige. Landskap i månsken. Signerad. Olja på duk, 107x159, yttermått inklusive ram: 126x176 cm

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.800 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 19:18


  • 4022 Färglitografi
    2 st, Johannes Olsson (f. 1945), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:03
  • 4230 Färglitografi
    2 st, Maria Boczewska (f. 1940), Polen. Signerad, ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:18
  • 4079 Färglitografi
    Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, d..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:16
  • 4376 Färglitografi
    Allan Horsak (1937-2004), Sverige. Signerad, HC-up..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:26
  • 4381 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:42
  • 5094 Färglitografi
    Axel Olson (1899-1986), Sverige. Signerad, numrera..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:22
  • 4471 Färglitografi
    Bengt Göran Karlsson. Signerad, EA-upplaga (Épreuv..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:09
  • 4472 Färglitografi
    Bengt Göran Karlsson. Signerad, numrerad 7/50. Fär..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:11
  • 5357 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Narcisser. Signer..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:28
  • 5359 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Korvgubbe. Si..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:31
  • 5053 Färglitografi
    Dan Nygård (f. 1943), Sverige. Signerad, triptyk. ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:13
  • 5356 Färglitografi
    Elis Ryberg (1919-1985), Sverige. Utsikt från Söde..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:50

    1009 Oljemålning

    Nadezda Streltsova (f. 1973), Ryssland. Signerad, ballerina. Olja på duk, 60x50, oramad

    Utrop: 6.000 kr
    Pris just nu 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 19:23


  • 5096 Färglitografi
    Erik Olson. Signerad, daterad 1976, EA-upplaga (Ép..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:11
  • 5065 Färglitografi
    Frantz Charlet, Signerad, gruvarbetare, yttermått ..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:46
  • 5354 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Motiv från Ve..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:20
  • 2029 Färglitografi
    Helmer Forslund (1920-1975), Sverige. Kroginteriör..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:47
  • 5108 Färglitografi
    Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Signerad, EA-upp..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:24
  • 5067 Färglitografi
    Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:24
  • 5068 Färglitografi
    Karl Gustaf KG Nilson (f. 1942), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:06
  • 5308 Färglitografi
    Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Kust. Signerad,..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:57
  • 5355 Färglitografi
    Maria Hillfon (f. 1945), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:09
  • 2040 Färglitografi
    Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Signerad, H..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:29
  • 4373 Färglitografi
    Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Signerad, n..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:21
  • 4371 Färglitografi
    Mikael Frygelius (1952-2001), Sverige. Signerad, n..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:17

    3037 Oljemålning

    Erik Tryggelin (1878-1962), Sverige. Signerad, daterad 1901, blomsterstilleben. Olja på duk, 43x32cm, yttermått inklusive ram: 54x41cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 18:26


  • 5361 Färglitografi
    Mona Huss Walin (f. 1944), Sverige. Signerad, numr..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:35
  • 4325 Färglitografi
    Nisse Zetterberg (1910-1986), Sverige. Signerad, d..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:36
  • 5095 Färglitografi
    Sven Jonsson. Signerad, numrerad 172/300. Färglito..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:46
  • 5360 Färglitografi
    Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Stilleben. Signer..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:46
  • 5141 Färglitografi
    Waldemar Lorentzon (1899-1984), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:01
  • 5358 Färglitografier
    2 st, Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. EA & 35..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:56
  • 5370 Färglitografier
    3 st, Leopold Fare (1926-1996), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:53
  • 5019 Fotoram
    silver, rokokostil, "Sterling", 21x15 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:01
  • 5001 Gicléetryck
    Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. "Tänkaren". Sig..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:36
  • 5003 Gicléetryck
    Anita Paulsson (f. 1942), Sverige. "Blå band". Sig..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:23
  • 5002 Gicléetryck
    Jan Rufelt (f. 1956), Sverige. "Fullmoon". Signera..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:12
  • 4305 Grafiskt blad
    Fernand Lèger. Ej signerad. Bladets mått: 50x64, y..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:02

    1005 Vas

    Hugo Elmqvist & Elsa Kock, Jugend, ABE Gjutmetod. Signerad, brons. Höjd: 15cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    31 januari kl 20:06


  • 5064 Gravyr
    Frankrike, 1800-tal, yttermått inklusive ram: 64x7..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:47
  • 5126 Litografi
    2 st, 1922, Artilleri. Bildmått: 31x55cm, yttermåt..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:59
  • 5062 Litografi
    Emil Johanson-Thor (1889-1958), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:28
  • 4236 Litografi
    Timo Solin (f. 1947), Sverige. Signerad, numrerad ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:22
  • 5010 Litografi
    Wolfgang Gäfgen (f. 1936), Tyskland. Signerad, num..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:16
  • 5337 Litografisk af..
    (Foto Repro), Picasso, 1960, "Sala Gaspar". Bildmå..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:56
  • 3044 Oljemålning
    Anshelm Schultzberg (1862-1945), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    31 jan kl 19:08
  • 4389 Oljemålning
    Arne Lidquist. Signerad. Olja på duk, kråkor, 60x8..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:41
  • 5134 Oljemålning
    Ballerina. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 4..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:26
  • 2030 Oljemålning
    Bo Pettersson, Barnatro. Signerad 89. Olja på pann..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:11
  • 5058 Oljemålning
    Carl-Ivar Öfverbeck (1899-1976), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:18
  • 2056 Oljemålning
    Eric Elfwén (1921-2008), Sverige. "Tjurfäktning". ..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:27

    5297 Oljemålning

    Novossaidiouk, Signerad, katter. Olja på duk, 60x62, oramad

    Utrop: 2.600 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    24 januari kl 19:18


  • 5148 Oljemålning
    Erik Brandt (1910-1987), Sverige. Signerad. Olja p..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:12
  • 3037 Oljemålning
    Erik Tryggelin (1878-1962), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    31 jan kl 18:26
  • 2058 Oljemålning
    Eva Hallström (1942-1997), Sverige. Signerad. Olja..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:03
  • 5110 Oljemålning
    F Howding. "Själlands Odde". Signerad, daterad -66..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:24
  • 5367 Oljemålning
    Fritz Sjöström (1923-1996), Hustak, monogramsigner..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:16
  • 5374 Oljemålning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:38
  • 5081 Oljemålning
    Humberto Couet, "Skymning". Signerad. Olja på pann..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:10
  • 2055 Oljemålning
    Jan Sigfrid Alfons Carlsson (1900-1985), Sverige. ..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:19
  • 5063 Oljemålning
    John Ahlberg, Signerad, vinterlandskap. Olja på du..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:25
  • 4172 Oljemålning
    Lars Tunebo (f. 1962), Sverige. Blå hjärtan. Signe..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:12
  • 4178 Oljemålning
    Lennart Nyström (f. 1944), Sverige, tillskriven. K..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:16
  • 1009 Oljemålning
    Nadezda Streltsova (f. 1973), Ryssland. Signerad, ..//
    Utrop: 6.000 kr
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    31 jan kl 19:23
  • 5297 Oljemålning
    Novossaidiouk, Signerad, katter. Olja på duk, 60x6..//
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:18
  • 5252 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Ej signerad, flicka. Olja ..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:32
  • 1001 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. England ca 1820, Vandrings..//
    Utrop: 5.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    31 jan kl 18:57
  • 5230 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Hjortar. Signerad AV -37. ..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:38
  • 5247 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Landskap. Signerad Poli. O..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:54
  • 5077 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad. Olja på ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:27
  • 5371 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Åse, fågelkvinna..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:09
  • 5261 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, insjölandskap. O..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:18
  • 5232 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, mor och barn. Ol..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:32
  • 5369 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Ryssland, datera..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:42
  • 5364 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Ryssland, kattan..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:34
  • 5078 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Stadsgårdskajen...//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:33
  • 5372 Oljemålning
    Olle Almgren (f. 1914), Sverige. "Ängsblommor". Si..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:37
  • 5231 Oljemålning
    Otto Lindberg (1880-1955), Sverige. Insjölandskap...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:31
  • 1004 Oljemålning
    Reinhold Norstedt (1843-1911), Sverige. Landskap i..//
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    31 jan kl 19:18
  • 5295 Oljemålning
    Slava Kliuchnikov (f. 1956), Signerad, Domherre. O..//
    Utrop: 1.200 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:30
  • 5296 Oljemålning
    Slava Kliuchnikov (f. 1956), Signerad, steglitsor...//
    Utrop: 1.200 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:44
  • 4386 Oljemålning
    Slava Kluchnikov, Signerad, svanar. Olja på duk, 3..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:33
  • 5130 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad. Olja p..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:06
  • 5262 Oljemålning
    Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. Signerad, dat..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:24
  • 5109 Oljemålning
    Veikko Aaltona (1910-1990), Finland. Signerad. Olj..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:04
  • 4452 Oljemålning
    Yang Xiao Chiu, Kina, Stilleben med kinaporslin. S..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:33
  • 5051 Oljemålningar
    2 st, Arvid Öström (1889-1955), Sverige. Signerade..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:24
  • 5362 Parti litograf..
    10 st, bland annat M Hillfon & B Wennström, oramad..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:40
  • 5050 Pastell
    Tore Börjeson. Signerad. Bildmått: 44x57cm, ytterm..//
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:12
  • 5047 Ram
    yttermått inklusive ram: 65x75 ca
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:42
  • 4279 Ramar
    ett par, ovala, yttermått inklusive ram: 49x39 cm
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:56
  • 5174 Skulptur
    brons. Höjd: 18cm
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:33
  • 5257 Skulptur
    Gunnar Nylund (1904-1997), Sverige. Rörstrand, fis..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:55
  • 5204 Skulptur
    Hjorthuvud, patinerad brons, ej märkt. Höjd: 18 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:46
  • 5206 Skulptur
    Isbjörnar, Danmark. Höjd: 10cm, längd: 19cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:36
  • 4090 Skulptur
    katt, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Gustavsberg...//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:44
  • 5084 Skulptur
    Keramik, Fisk, Längd: 26. Höjd: 17 cm
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:46
  • 5255 Skulptur
    Lillemor Mannerheim (1927-1994), Orre, för WWF. Lä..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:31
  • 4136 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Björn. Längd: 14 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:35
  • 2052 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Räv, Gustavsberg. ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:16
  • 5200 Skulptur
    malakit, 2 delar, inköpt i Kongo. Höjd: 8. 5 cm
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:15
  • 5233 Skulptur
    mässing, fisk. Höjd: 60cm
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:59
  • 5234 Skulptur
    mässing, fisk. Höjd: 60cm
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:53
  • 5178 Skulptur
    Orientalisk, brons, man. Höjd: 16cm
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:07
  • 5179 Skulptur
    Orientalisk, brons. Höjd: 17cm
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:39
  • 5238 Skulptur
    Orientalisk, brons. Höjd: 25cm
    Utrop: 800 - 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:41
  • 5239 Skulptur
    orientalisk. Höjd: 26cm
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:51
  • 5170 Skulptur
    Tyskland. Höjd: 20cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:08
  • 5203 Skulptur
    Upsala Ekeby, hund. Höjd: 16cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:22
  • 2063 Skulpturer
    2 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Signerade..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:27
  • 5089 Skulpturer
    2 st, Gustavsberg Paul Hoff. Höjd: 11-24 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:17
  • 5207 Skulpturer
    2 st, Hare och ekorre, Höganäs respektive Nittsjö...//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:40
  • 5070 Skulpturer
    3 st, Gustavsberg, Paul Hoff (f. 1945), Sverige. L..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:41
  • 5260 Skulpturer
    4 st, Monica Backström (1939-2020), Sverige. Svamp..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:55
  • 5085 Skulpturer
    4+ 1 st, Hundar (Skottar), Keramik, Stig Lindberg ..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:55
  • 5267 Skulpturer
    5 st, Madonnor. Höjd: 15-41cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:21
  • 4089 Skulpturer
    Catharina Lindqvist, granatäpple & gatsten, Signer..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:10
  • 5165 Skulpturer
    Tomtar. Höjd: 19-26cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:36
  • 4390 Tavelram
    Karl Johan, ramens innermått: 44x27. Yttermått ink..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:47
  • 3274 Teckning
    Blyerts, Sven Jonsson, Signerad. Bildmått: 15x9,5,..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:09
  • 4282 Teckning
    Erik Oskar Stövling (1913-1991), Sverige. Blyerts ..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:59
  • 5288 Träsnitt
    japan. Bildmått: 35x22, yttermått inklusive ram: 4..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:38
  • 5079 Tusch
    Oidentifierad konstnär. Signerad, 1945. Bildmått: ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:54
  • 1005 Vas
    Hugo Elmqvist & Elsa Kock, Jugend, ABE Gjutmetod. ..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    31 jan kl 20:06
  • Metropol Tipsar
  • 5054 Blandteknik
    Hans Arnold (1925-2010), Sverige. Signerad. Blandt..//
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 6.200 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 18:33
  • 5297 Oljemålning
    Novossaidiouk, Signerad, katter. Olja på duk, 60x6..//
    Utrop: 2.600 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 19:18
  • 5130 Oljemålning
    Uno Vallman (1913-2004), Sverige. Signerad. Olja p..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:06
  • 5134 Oljemålning
    Ballerina. Signerad Linnea Larsson. Olja på duk, 4..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:26
  • 2063 Skulpturer
    2 st, Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Signerade..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:27
  • 5295 Oljemålning
    Slava Kliuchnikov (f. 1956), Signerad, Domherre. O..//
    Utrop: 1.200 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:30
  • 5296 Oljemålning
    Slava Kliuchnikov (f. 1956), Signerad, steglitsor...//
    Utrop: 1.200 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    24 jan kl 20:44
  • 3037 Oljemålning
    Erik Tryggelin (1878-1962), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    31 jan kl 18:26
  • 1001 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. England ca 1820, Vandrings..//
    Utrop: 5.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    31 jan kl 18:57




Ladda ner broschyr