KONST

    1014 Oljemålning

    Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. Vinterlandskap. Signerad, daterad -51. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 55x64 cm

    Utrop: 18.000 kr

    29 april kl 18:54

  • 3295 Affisch
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 19:10
  • 4237 Akvarell
    Utrop: 800 kr

    22 april kl 19:05
  • 4245 Akvarell
    Utrop: 3.000 kr

    22 april kl 20:47
  • 1005 Akvarell
    Utrop: 4.000 kr

    om 8 dagar
    29 april kl 20:06
  • 1008 Akvarell
    Utrop: 4.000 kr

    om 8 dagar
    29 april kl 18:49
  • 3106 Akvarell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 20:29
  • 4092 Akvarell
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 19:55
  • 3014 Akvareller
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 20:36
  • 2011 Akvatint
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    22 april kl 20:35
  • 2102 Akvatint
    Utrop: 3.000 kr

    22 april kl 18:06
  • 2101 Akvatint
    Utrop: 3.000 kr

    22 april kl 20:35
  • 4133 Bildrulle
    Akvarell/Tusch, Kina. Bredd: 41 cm. Längd: 190 cm
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 20:47

    2029 Färglitografi

    Hans Scherfig (1905-1979), Danmark. Tapir i djungel. Signerad, numrerad 217/260, daterad 1968. Färglitografi, bildmått: 40x57,5 cm, yttermått inklusive ram: 52x69 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Aktuellt bud: 8.000 kr

    22 april kl 18:21

  • 4113 Blandteknik
    Utrop: 600 kr

    22 april kl 19:17
  • 4101 Blandteknik
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 19:16
  • 4127 Blandteknik
    Utrop: 1.200 kr

    22 april kl 20:52
  • 2007 Blandteknik
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 18:06
  • 4098 Blandteknik
    Utrop: 600 kr

    22 april kl 20:58
  • 4097 Blandteknik
    Utrop: 600 kr

    22 april kl 20:34
  • 4096 Blandteknik
    Utrop: 600 kr

    22 april kl 18:52
  • 4094 Blandteknik
    Utrop: 600 kr

    22 april kl 20:13
  • 4242 Blandteknik
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 18:09
  • 3428 Blandteknik
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    22 april kl 19:27
  • 4362 Blandteknik
    Utrop: 600 kr

    22 april kl 18:33
  • 4105 Blandteknik / ..
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 18:20

    2084 Serigrafi

    Utrop: 12.000 kr

    22 april kl 19:07

  • 4104 Blandteknik / ..
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    22 april kl 19:59
  • 2020 Blyerts
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    22 april kl 18:10
  • 1001 Collage
    Utrop: 6.000 kr

    om 8 dagar
    29 april kl 18:53
  • 9194 Collage
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 19:41
  • 3478 Dalahäst
    modell äldre. Längd: 13,5 cm, höjd: 16 cm
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 19:00
  • 2059 Etsning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    22 april kl 19:55
  • 4269 Etsning
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 20:59
  • 4114 Etsning
    Utrop: 1.500 kr

    22 april kl 19:21
  • 2048 Etsning
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 20:27
  • 3098 Etsning
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 19:29
  • 2099 Etsning
    Utrop: 600 kr

    22 april kl 18:06
  • 2065 Etsning
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    22 april kl 20:46

    1016 Oljemålning

    Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Utställd på Waldemarsudde 2004, "Från trädgården. Signerad a tergo, Daterad, 1961. Olja på duk, 22x20 cm, yttermått inklusive ram: 25x23 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Aktuellt bud: 7.400 kr

    29 april kl 19:08

  • 2088 Etsning
    Utrop: 800 kr

    22 april kl 18:37
  • 2093 Etsning
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    22 april kl 18:18
  • 2056 Etsning
    Utrop: 1.500 kr

    22 april kl 18:15
  • 4271 Etsningar
    Utrop: 800 kr

    22 april kl 19:48
  • 2098 Etsningar
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 4.200 kr

    22 april kl 20:21
  • 2090 Färgetsning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 20:12
  • 2089 Färgetsning
    Utrop: 1.200 kr

    22 april kl 19:15
  • 2057 Färgetsning
    Utrop: 1.500 kr

    22 april kl 18:08
  • 2096 Färgetsning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    22 april kl 19:13
  • 4321 Färgetsningar
    Utrop: 300 kr

    22 april kl 20:25
  • 2052 Färgetsningar
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    22 april kl 20:19
  • 4246 Färgkrita
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 18:56

    2038 Färglitografi

    Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. "A effacé", komposition, 1974. Signerad i blyerts, numrerad 13/90. Tryckt och utgiven av av Erker-Presse Färglitografi, bildmått: 54x75 cm, yttermått inklusive ram: 76x95 cm

    Utrop: 10.000 kr
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    22 april kl 19:26

  • 4270 Färglitografi
    Utrop: 600 kr

    22 april kl 18:17
  • 2026 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    22 april kl 20:28
  • 3105 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 20:28
  • 4182 Färglitografi
    Utrop: 800 kr

    22 april kl 19:56
  • 2038 Färglitografi
    Utrop: 10.000 kr
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    22 april kl 19:26
  • 2079 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    22 april kl 20:46
  • 2019 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr

    22 april kl 20:29
  • 2050 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    22 april kl 18:32
  • 4299 Färglitografi
    Utrop: 600 kr

    22 april kl 18:24
  • 4061 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    22 april kl 18:44
  • 2002 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 20:44
  • 2078 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr

    22 april kl 20:41

    2047 Grafiskt blad

    Annika Elisabeth von Hausswolff (f. 1967), Sverige. Utan titel, 2021. Signerad, numrerad 11/50, daterad 2021. Digitalt collage. Fine art print på matt bomullspapper. Ur "Edition no 7" för Moderna Museets vänner 2021. Bildmått: ca 42x30 cm. Bladets mått: 48x33cm, oramat löst blad i en specialdesignad förpackning

    Utrop: 8.000 kr

    22 april kl 20:33

  • 2077 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr

    22 april kl 19:53
  • 2061 Färglitografi
    Utrop: 3.600 kr

    22 april kl 18:06
  • 2073 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 18:24
  • 2085 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 19:15
  • 2029 Färglitografi
    Utrop: 10.000 kr
    Aktuellt bud: 8.000 kr

    22 april kl 18:21
  • 4040 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 18:25
  • 2016 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr

    22 april kl 19:47
  • 2054 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    22 april kl 19:12
  • 2062 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr

    22 april kl 19:48
  • 4180 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 19:29
  • 2082 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    22 april kl 20:08
  • 4236 Färglitografi
    Utrop: 600 kr

    22 april kl 18:45

    2003 Färglitografi

    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Röda vinbär. Signerad, numrerad 223/265, daterad -78. Färglitografi, bildmått: 50x76,5, yttermått inklusive ram: 67x92

    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 6.000 kr

    22 april kl 20:30

  • 2024 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    22 april kl 19:49
  • 2025 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    22 april kl 19:17
  • 3085 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 19:38
  • 2046 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.600 kr

    22 april kl 18:47
  • 2083 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr

    22 april kl 18:53
  • 2081 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 18:26
  • 8216 Färglitografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    22 april kl 19:44
  • 2032 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    22 april kl 19:48
  • 2044 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    22 april kl 18:49
  • 3087 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 19:42
  • 2070 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 20:08
  • 2053 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr

    22 april kl 19:52

    1004 Oljemålning

    Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. "Uppställning av brännvinsflaskor och tilltugg", Monogramsignerad. Olja på pannå, 62x41 cm, yttermått inklusive ram: 66x56 cm

    Utrop: 8.000 kr

    29 april kl 18:19

  • 7050 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    22 april kl 18:08
  • 2069 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 18:44
  • 2030 Färglitografi
    Utrop: 600 kr

    22 april kl 20:52
  • 4093 Färglitografi
    Utrop: 800 kr

    22 april kl 18:49
  • 2034 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    22 april kl 19:48
  • 2086 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 18:38
  • 3189 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 20:48
  • 2045 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr

    22 april kl 18:16
  • 2097 Färglitografi
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    22 april kl 20:09
  • 2013 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    22 april kl 19:19
  • 2042 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 18:37
  • 2072 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    22 april kl 19:38

    1006 Oljemålning

    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    29 april kl 18:32

  • 2071 Färglitografi
    Utrop: 600 kr

    22 april kl 18:08
  • 2009 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr

    22 april kl 18:40
  • 2051 Färglitografi
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 19:53
  • 2067 Färglitografi
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    22 april kl 20:21
  • 2066 Färglitografi
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    22 april kl 19:20
  • 3096 Färglitografi
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 18:50
  • 2036 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr

    22 april kl 20:51
  • 2094 Färglitografi
    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    22 april kl 18:04
  • 2003 Färglitografi
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 6.000 kr

    22 april kl 20:30
  • 2043 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr

    22 april kl 19:26
  • 2001 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    22 april kl 18:20
  • 2022 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    22 april kl 20:23

    1011 Skulptur

    Tomas Almberg (f. 1936), Sverige. Brons, träsockel. Signerad. Höjd: 40 ink sockel (4 cm)

    Utrop: 8.000 kr

    29 april kl 19:50

  • 2021 Färglitografi
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.800 kr

    22 april kl 20:40
  • 4234 Färglitografi
    Utrop: 800 kr

    22 april kl 18:23
  • 2017 Färglitografi
    Utrop: 800 kr

    22 april kl 20:05
  • 3409 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    22 april kl 19:17
  • 2005 Färglitografi
    Utrop: 800 kr

    22 april kl 20:47
  • 2014 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    22 april kl 19:04
  • 2018 Färglitografi
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    22 april kl 18:27
  • 2006 Färglitografi
    Utrop: 800 kr

    22 april kl 18:34
  • 2031 Färglitografi
    Utrop: 1.200 kr

    22 april kl 19:04
  • 3272 Färglitografi
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    22 april kl 20:16
  • 2060 Färglitografi
    Utrop: 3.600 kr

    22 april kl 18:49
  • 2055 Färglitografi
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 18:24

    1013 Oljemålning

    Helge Linden (1897-1961), Sverige. "Nattkaj, Umeå". Signerad. Olja på duk, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 57x67 cm

    Utrop: 6.000 kr

    29 april kl 20:04

  • 3094 Färglitografier
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 18:25
  • 2004 Färglitografier
    Utrop: 3.000 kr

    22 april kl 20:03
  • 3383 Fotografi
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 18:52
  • 3079 Fotoramar
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    22 april kl 18:52
  • 4072 Golvskulptur
    Svart panter, porslin. Höjd: 58 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    22 april kl 19:34
  • 2028 Grafiska blad ..
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    22 april kl 20:27
  • 2047 Grafiskt blad
    Utrop: 8.000 kr

    22 april kl 20:33
  • 2076 Grafiskt blad
    Utrop: 1.500 kr

    22 april kl 18:05
  • 2075 Grafiskt blad
    Utrop: 1.500 kr

    22 april kl 19:08

    1018 Skulptur

    Utrop: 6.000 kr

    29 april kl 20:38

  • 2074 Grafiskt blad
    Utrop: 2.000 kr

    22 april kl 19:38
  • 4070 Grafiskt blad
    Utrop: 800 kr

    22 april kl 18:30
  • 4221 Ikon
    Ryssland, 35x30 cm
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.400 kr

    22 april kl 20:36
  • 3353 Kolteckning
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    22 april kl 20:07
  • 2103 Kopparstick
    Utrop: 800 kr

    22 april kl 20:05
  • 4361 Litografi
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 20:26
  • 2049 Litografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    22 april kl 19:16
  • 2095 Litografi
    Utrop: 2.000 kr

    22 april kl 18:23
  • 2023 Litografi
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 18:36
  • 4033 Litografi
    Utrop: 600 kr

    22 april kl 18:07
  • 3447 Litografier
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    22 april kl 20:11
  • 2068 Litografisk af..
    Utrop: 1.500 kr

    22 april kl 20:22

    2098 Etsningar

    7 st, Börje Sandelin (1926-1970), Sverige. Signerad, yttermått inklusive ram: 52x43-43x52 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 4.200 kr

    22 april kl 20:21

  • 2058 Mapp
    Utrop: 2.000 kr

    22 april kl 19:40
  • 3042 Militärtavlor
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 19:46
  • 4207 Miniatyrer
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    22 april kl 20:51
  • 1010 Oljemålning
    Utrop: 2.600 kr

    om 8 dagar
    29 april kl 20:11
  • 1002 Oljemålning
    Utrop: 5.000 kr

    om 8 dagar
    29 april kl 19:50
  • 1003 Oljemålning
    Utrop: 5.000 kr

    om 8 dagar
    29 april kl 19:41
  • 3154 Oljemålning
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 19:29
  • 3022 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 18:10
  • 3023 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 18:13
  • 3024 Oljemålning
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    22 april kl 18:14
  • 4293 Oljemålning
    Utrop: 600 kr

    22 april kl 20:16
  • 4292 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 20:50

    2001 Färglitografi

    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Signerad, numrerad 197/200. Färglitografi, bildmått: 17x92 cm, yttermått inklusive ram: 33x107 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 4.000 kr

    22 april kl 18:20

  • 4080 Oljemålning
    Utrop: 600 kr

    22 april kl 19:19
  • 4091 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 19:53
  • 4174 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    22 april kl 20:34
  • 4393 Oljemålning
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 18:39
  • 4272 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 19:09
  • 4372 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    22 april kl 20:05
  • 9043 Oljemålning
    Utrop: 1.500 kr

    22 april kl 18:52
  • 4273 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 19:35
  • 1016 Oljemålning
    Utrop: 10.000 kr
    Aktuellt bud: 7.400 kr

    om 8 dagar
    29 april kl 19:08
  • 4274 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 20:54
  • 3194 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    22 april kl 19:44
  • 4240 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    22 april kl 18:06

    2035 Serigrafi

    Roy Lichtenstein (1923-1997), USA. "Guild Hall, East Hampton", 1974, ej signerad, Silkscreen, reproduktion efter målningen "Landscape", oramat löst blad. Silkscreen. Bladets mått: 81x86,5

    Utrop: 6.000 kr

    22 april kl 18:12

  • 4183 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 19:22
  • 4179 Oljemålning
    Utrop: 2.000 kr

    22 april kl 20:18
  • 3108 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    22 april kl 20:50
  • 4392 Oljemålning
    Utrop: 3.000 kr

    22 april kl 18:34
  • 4100 Oljemålning
    Utrop: 800 kr

    22 april kl 19:43
  • 4411 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 20:40
  • 3214 Oljemålning
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 20:20
  • 1013 Oljemålning
    Utrop: 6.000 kr

    om 8 dagar
    29 april kl 20:04
  • 4357 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    22 april kl 20:08
  • 4053 Oljemålning
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    22 april kl 20:52
  • 4052 Oljemålning
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    22 april kl 20:12
  • 4268 Oljemålning
    Utrop: 2.000 kr

    22 april kl 20:33

    1001 Collage

    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Monogramsignerad, "spegelbild 1". Bladets mått: 26x37 cm, yttermått inklusive ram: 43x53

    Utrop: 6.000 kr

    29 april kl 18:53

  • 4316 Oljemålning
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 19:19
  • 1006 Oljemålning
    Utrop: 8.000 kr
    Aktuellt bud: 5.000 kr

    om 8 dagar
    29 april kl 18:32
  • 3120 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 20:24
  • 4275 Oljemålning
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 18:36
  • 4238 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 20:47
  • 4178 Oljemålning
    Utrop: 800 kr

    22 april kl 18:29
  • 4181 Oljemålning
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    22 april kl 19:06
  • 3239 Oljemålning
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 18:18
  • 4159 Oljemålning
    Utrop: 800 kr

    22 april kl 18:11
  • 1038 Oljemålning
    Utrop: 3.000 kr

    22 april kl 19:55
  • 4408 Oljemålning
    Utrop: 600 kr

    22 april kl 19:07
  • 4409 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    22 april kl 20:17

    2019 Färglitografi

    Birgit Broms (1924-2008), Sverige. Signerad, numrerad 34/300, med applikation, skridskoåkare, Färglitografi. Bladets mått: 25x33 cm, yttermått inklusive ram: 30x37 cm

    Utrop: 4.000 kr

    22 april kl 20:29

  • 4417 Oljemålning
    Utrop: 800 kr

    22 april kl 18:43
  • 1040 Oljemålning
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    22 april kl 18:17
  • 3408 Oljemålning
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 19:16
  • 4081 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 19:51
  • 4241 Oljemålning
    Utrop: 800 kr

    22 april kl 19:11
  • 4410 Oljemålning
    Utrop: 800 kr

    22 april kl 19:57
  • 4022 Oljemålning
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 19:16
  • 4354 Oljemålning
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    22 april kl 18:52
  • 4079 Oljemålning
    Utrop: 600 kr

    22 april kl 19:59
  • 3356 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 20:11
  • 4416 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    22 april kl 18:33
  • 4359 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    22 april kl 18:34

    2094 Färglitografi

    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Druvor i skål. Signerad, numrerad 100/125, daterad - 87,64x48 cm, yttermått inklusive ram: 83x63 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    22 april kl 18:04

  • 1004 Oljemålning
    Utrop: 8.000 kr

    om 8 dagar
    29 april kl 18:19
  • 4056 Oljemålning
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 20:10
  • 4055 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 18:07
  • 4050 Oljemålning
    Utrop: 600 kr

    22 april kl 20:10
  • 4051 Oljemålning
    Utrop: 600 kr

    22 april kl 20:53
  • 3147 Oljemålning
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    22 april kl 19:01
  • 3149 Oljemålning
    Utrop: 3.000 kr

    22 april kl 19:03
  • 1014 Oljemålning
    Utrop: 18.000 kr

    om 8 dagar
    29 april kl 18:54
  • 4360 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 20:53
  • 4358 Oljemålning
    Utrop: 1.500 kr

    22 april kl 19:37
  • 3203 Oljemålning
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 20:01
  • 4177 Oljemålning
    Utrop: 1.500 kr

    22 april kl 20:30

    2021 Färglitografi

    Pierre Olofsson (1921-1996), Sverige. Sverige. Signerad, färglitografi, numrerad 9/100. Bildmått: 29x21 cm, yttermått inklusive ram: 44x35 cm

    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.800 kr

    22 april kl 20:40

  • 3407 Oljemålning
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    22 april kl 19:14
  • 4144 Oljemålningar
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    22 april kl 20:57
  • 4145 Oljemålningar
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    22 april kl 18:06
  • 4146 Oljemålningar
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    22 april kl 19:56
  • 3126 Parti grafiska..
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 20:46
  • 3201 Pastell
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 19:59
  • 4095 Pastell
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 19:20
  • 4036 Pasteller
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 18:20
  • 3439 Reliefplatta
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 19:56
  • 4320 Relieftavlor
    Utrop: 300 kr

    22 april kl 19:16
  • 2091 Screentryck / ..
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    22 april kl 18:22
  • 2092 Screentryck / ..
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 19:54

    2036 Färglitografi

    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Druvor i skål. Signerad, färglitografi, numrerad 125/150, daterad -89, bladets mått: 84x60 cm, yttermått inklusive ram: 87x64 cm

    Utrop: 4.000 kr

    22 april kl 20:51

  • 2084 Serigrafi
    Utrop: 12.000 kr

    22 april kl 19:07
  • 9185 Serigrafi
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 19:14
  • 2035 Serigrafi
    Utrop: 6.000 kr

    22 april kl 18:12
  • 4412 Siluettavlor
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 18:29
  • 4397 Skulptur
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    22 april kl 19:30
  • 4065 Skulptur
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    22 april kl 18:54
  • 4128 Skulptur
    Bing & Grøndahl, Barn, porslin. Höjd: 21 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 20:54
  • 4086 Skulptur
    Byst i marmor, två flickor. Bredd: 30 cm, höjd: 34 cm
    Utrop: 2.000 kr

    22 april kl 19:04
  • 4140 Skulptur
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 19:20
  • 3380 Skulptur
    Utrop: 700 kr

    22 april kl 18:37
  • 4192 Skulptur
    Gips, Carin Nilsson, flicka. Höjd: 29 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    22 april kl 19:28
  • 4193 Skulptur
    Gips, Curt Hansson. Höjd: 14 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    22 april kl 19:16

    1008 Akvarell

    Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, daterad 72, "Arctic Endeavour Halifax. NS". Akvarell, bildmått: 48x40 cm, yttermått inklusive ram: 76x62 cm

    Utrop: 4.000 kr

    29 april kl 18:49

  • 4425 Skulptur
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    22 april kl 19:21
  • 3473 Skulptur
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    22 april kl 19:55
  • 4404 Skulptur
    Utrop: 800 kr

    22 april kl 18:57
  • 4345 Skulptur
    Katt, stengods, England. Längd: ca 40 cm
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    22 april kl 20:06
  • 4211 Skulptur
    Kina, Metall, Häst. Längd: 21 cm, höjd: 18 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    22 april kl 19:14
  • 4426 Skulptur
    Lergods. Höjd: 40 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    22 april kl 19:09
  • 4286 Skulptur
    Marmor, tvådelad. Höjd: 24 cm inkl sockel
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 20:44
  • 1018 Skulptur
    Utrop: 6.000 kr

    om 8 dagar
    29 april kl 20:38
  • 4208 Skulptur
    Tjur, mässing. Längd: 20 cm
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 18:36
  • 1011 Skulptur
    Utrop: 8.000 kr

    om 8 dagar
    29 april kl 19:50
  • 4087 Skulptur
    Tupp, glaserat lergods. Höjd: 64 cm
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 19:35
  • 4312 Skulptur
    Venus de Milo, replika, järn. Höjd: 47 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    22 april kl 19:43

    1003 Oljemålning

    Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja på duk, ej signerad, intygad a tergo, sterbhusstämpel och signatur, yttermått inklusive ram: 77x58

    Utrop: 5.000 kr

    29 april kl 19:41

  • 4346 Skulpturer
    Utrop: 600 kr

    22 april kl 19:27
  • 3374 Skulpturer
    2 st, Tyskland, keramik. Höjd: 17-27 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    22 april kl 18:24
  • 4099 Tavla
    Utrop: 600 kr

    22 april kl 19:30
  • 4090 Tavla
    trärelief Asien, yttermått inklusive ram: 24x60 cm
    Utrop: 300 kr

    22 april kl 20:48
  • 3113 Tavlor
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 18:14
  • 3213 Teckning
    Utrop: 1.500 kr

    22 april kl 20:17
  • 2063 Tidskrifter
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 800 kr

    22 april kl 18:04
  • 2040 Torrnålsetsning
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    22 april kl 20:52
  • 2012 Torrnålsgravyr
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    22 april kl 19:53
  • 2010 Torrnålsgravyr
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    22 april kl 18:50
  • 2015 Torrnålsgravyr
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    22 april kl 18:59
  • 2027 Torrnålsgravyrer
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    22 april kl 20:53

    Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja på duk, ej signerad, intygad a tergo, sterbhusstämpel och signatur, yttermått inklusive ram: 71x56

    Utrop: 5.000 kr

    29 april kl 19:50

  • 2064 Träsnitt
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    22 april kl 18:34
  • 2100 Träsnitt
    Utrop: 600 kr

    22 april kl 18:17
  • 3104 Träsnitt
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 20:26
  • 4243 Träsnitt
    Utrop: 500 kr

    22 april kl 20:50
  • 9084 Väggplatta
    Utrop: 1.500 kr

    22 april kl 20:57
  • 4198 Väggrelief
    Utrop: 2.000 kr

    22 april kl 20:46
  • 4139 Väggrelief
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    22 april kl 20:02
  • 4143 Väggskulptur
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    22 april kl 18:52
  • 4142 Väggskulptur
    Utrop: 1.000 kr

    22 april kl 19:46
  • 3340 Väggskulptur
    Trä. Signerad OAS, 76x65 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    22 april kl 19:21
  • Metropol Tipsar
  • 4143 Väggskulptur
    Utrop: 1.200 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    22 april kl 18:52
  • 2052 Färgetsningar
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    22 april kl 20:19
  • 3147 Oljemålning
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    22 april kl 19:01
  • 2012 Torrnålsgravyr
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    22 april kl 19:53
  • 2026 Färglitografi
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    22 april kl 20:28
  • 4372 Oljemålning
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    22 april kl 20:05
  • 2043 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr

    22 april kl 19:26
  • 2045 Färglitografi
    Utrop: 2.000 kr

    22 april kl 18:16
  • 2058 Mapp
    Utrop: 2.000 kr

    22 april kl 19:40