bakg

KONST


    8001 Oljemålning

    JAG Acke (1859-1924), Sverige. Gossestudie. Signerad, daterad 1884. Olja på pannå, 21x15 cm

    Utrop: 12.000 kr
    Pris just nu 10.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 18:36


  • 8015 Akvarell
    Carl Gustaf Hellquist (1850-1891), sagomotiv, Sign..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:14
  • 8031 Akvarell
    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, datera..//
    Utrop: 6.000 - 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:11
  • 7377 Akvarell
    Hans Viksten (1926-1987), Sverige. Hus, signerad. ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:31
  • 7500 Akvarell
    Ingegärd Digman (1928-2015), Sverige. Laholmsbukte..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:01
  • 7082 Akvarell
    Kersti Strandberg (f. 1945), Sverige. Käringsund, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:41
  • 2048 Akvarell
    Lennart Segerstråle (1892-1975), Finland, vid säng..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:41
  • 7212 Akvarell
    Louis Moe (1857-1945), Illustration till Robinso C..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:41
  • 7390 Akvarell
    Magnus Berg, Älskande, signerad. -91,14x20
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:42
  • 7511 Akvarell
    Marita Karlsson (f. 1947), Finland. Komposition. S..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:12
  • 7413 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Trädgård. Motive..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:09
  • 4090 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Sjö, 1800-tal, 26x36
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:08
  • 7558 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Gubbe, signe..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:21

    8031 Akvarell

    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, daterad augusti 1944,46x61

    Utrop: 10.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 18:11


  • 7559 Akvarell
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Pojke, signe..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:21
  • 5228 Akvarell
    Staffan Kronberg (f. 1902), Sverige. "Vårdagjämnin..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:25
  • 7421 Akvarell
    Stephan Gip, landskap, signerad. 24x25
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:21
  • 8013 Akvarell
    Wladyslaw Chmielinski (1911-1979), Polen. Vintermo..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:32
  • 7493 Akvareller
    2 st, Kina, bladets mått: 37x66 cm ca
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:38
  • 5429 Akvareller
    3 st, Skärgårdsmotiv, ca 12x20 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:48
  • 7502 Akvareller
    Diptyk, Dagmar Belin, Fjord, signerade -89. Motive..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:04
  • 7497 Blandteknik
    2 st, Tor Hellström (1904-1976), Sverige. "Gumman ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:55
  • 5147 Blandteknik
    Acke Åslund (1881-1958), Sverige. Travhästar, 1915..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:39
  • 7151 Blandteknik
    Axel Olson (1899-1986), Sverige. Modell, signerad...//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:17
  • 7386 Blandteknik
    Björn Krestesen (f. 1951), Sverige. Signerad. BK, ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:37
  • 7531 Blandteknik
    Charles Portin (1889-1980), Sverige. Signerad, dat..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:59

    8002 Oljemålning

    Ferdinand Fagerlin (1825-1907), Sverige. Monogramsignerad, Porträtt av konstnärens syster Carolina Rydberg (1830-1888). Signerad, daterad 1860. Olja på duk, 31x24

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 18:53


  • 8033 Blandteknik
    Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:48
  • 2079 Blandteknik
    Einar Nerman (1888-1983), Sverige. Tummelisa mullv..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:42
  • 7268 Blandteknik
    herreman till häst. Motivet: 40x58
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:51
  • 7489 Blandteknik
    Igge Karlsson (1932-2009), Sverige. Signerad, 35x47
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:56
  • 7346 Blandteknik
    Ingrid Rosell. Signerad, daterad 1970. Motivet: 24x15
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:51
  • 7148 Blandteknik
    Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Figur, signer..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:04
  • 7399 Blandteknik
    Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. "Husets herre", ..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:51
  • 7239 Blandteknik
    Magdalena Eriksson, Tulpaner, signerad, ME. Motive..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:33
  • 5215 Blandteknik
    Maurice Blanchard (1903-1969), Frankrike. Saint-Ge..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:50
  • 7423 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. Kvinna på bänk. Ram med ri..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:23
  • 7483 Blandteknik
    Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Scenskiss. Till..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:14
  • 7269 Blandteknik
    Paul Myrén (1884-1951), Sverige. Kvinna, signerad,..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:52

    8008 Oljemålning

    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Signerad. Olja på duk, 100x50 cm

    Utrop: 8.000 kr
    Pris just nu 5.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 20:18


  • 7354 Blandteknik
    Peter Tillberg (f. 1946), Sverige. Drottning, sign..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:04
  • 7149 Blandteknik
    Thage Nordholm (1927-1990), Sverige. Komposition, ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:04
  • 7348 Blyerts
    Olle Ohlsson, New York, 1984,31x22
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:55
  • 7482 Carborundumets..
    Alain Berck-Vitz (f. 1953). Signerad, numrerad 1/1..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:15
  • 7414 Carborundumets..
    James Coignard (1925-2008), Frankrike. 8/10, signe..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:11
  • 7487 Carborundumets..
    James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:56
  • 7093 Collage
    Dagny Enberg, signerad. Motivet: 36x25
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:59
  • 7273 Emaljmålning
    Japan MT Fuji, 25x25
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:06
  • 7405 Etsning
    Axel Fridell (1894-1935), Sverige. Signerad. Paris..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:57
  • 7389 Etsning
    Gris, signerad. 1949. Motivet: 17x40, oramad
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:41
  • 7102 Etsning
    Gunnar Norrman (f. 1912), Sverige. Bladvass, signe..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:45
  • 7411 Etsning
    Marc Chagall (1887-1985), Frankrike. Signerad. I t..//
    Utrop: 1.500 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:06

    7546 Skulptur

    Martin Stenström (1912-2000), Sverige. Samearbete. Trä. Längd: 20 cm. Höjd: 16 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 18:18


  • 7351 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Porträtt. Signerad, numrer..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:59
  • 7121 Etsningar
    2 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Motivet:..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:15
  • 7501 Färgetsning
    Josefin Wedel-Allgulin (f. 1958), Sverige. Stövlar..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:02
  • 7099 Färgkrita
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Kor, sign..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:08
  • 7339 Färgkrita
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:37
  • 5589 Färglitografi
    2 st, Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverig..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:53
  • 7484 Färglitografi
    Alain Berck-Vitz (f. 1953), Signerad, numrerad 21/..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:17
  • 8032 Färglitografi
    Antoni Tàpies (1923-2012), Spanien. Komposition. S..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:43
  • 7035 Färglitografi
    C Göran Karlsson (f. 1944), Sverige. Signerad, num..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:04
  • 7490 Färglitografi
    Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. "Pl..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:57
  • 7480 Färglitografi
    Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sjä..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:10
  • 7096 Färglitografi
    Else Uhlmann (f. 1949), Sverige. Dansande par, sig..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:03

    7547 Skulpturer

    3 st, Martin Stenström (1912-2000), Sverige. Samearbete. Trä. Höjd: 6-7 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 18:20


  • 8021 Färglitografi
    Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. Björn. Signerad..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:11
  • 5422 Färglitografi
    Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:40
  • 7094 Färglitografi
    Johan Petterson (f. 1957), Sverige. Blommor. Signe..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:59
  • 5416 Färglitografi
    Karl Höglund (f. 1940), Sverige. HC-upplaga. Motiv..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:32
  • 5070 Färglitografi
    Kristian Krokfors (f. 1952), Finland. "Memory". Si..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:33
  • 5204 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. Flicka, HC-u..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:22
  • 5537 Färglitografi
    Lena A Linderholm (f. 1947), Sverige. PT. Motivet:..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:31
  • 7097 Färglitografi
    Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:04
  • 7098 Färglitografi
    Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:06
  • 7110 Färglitografi
    Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Kuber. Signera..//
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:28
  • 7488 Färglitografi
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 147/250..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:56
  • 7344 Färglitografi
    Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:46

    8012 Oljemålning

    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Figur, 92x73, signerad. Olja på duk

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 20:18


  • 7331 Färglitografi
    Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:24
  • 7343 Färglitografi
    Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:45
  • 7327 Färglitografi
    Olle Kåks (1941-2003), Sverige. PT. Signerad, date..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:17
  • 7326 Färglitografi
    Olle Kåks (1941-2003), Sverige. PT. Signerad, date..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:15
  • 7532 Färglitografi
    Peter Dahl (1934-2019), Sverige. EA-upplaga, signe..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:00
  • 7510 Färglitografi
    Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Farmors hus. Sign..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:11
  • 7387 Färglitografi
    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Kruka, PT..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:39
  • 7069 Färglitografi
    Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Violer, si..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:25
  • 7328 Färglitografi
    Théo Tobiasse (f. 1927), Signerad, numrerad 124/15..//
    Utrop: 800 - 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:18
  • 7095 Färglitografi
    Ulla Ohlson (f. 1955), Sverige. Signerad, numrerad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:01
  • 7522 Färglitografi
    Werner Pfeiffer (f. 1937), Tyskland. "Colored Ball..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:57
  • 7083 Färglitografier
    2 st, Eva Boström (f. 1954), Sverige. Frukter, 250..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:42

    7342 Oljemålning

    Oidentifierad konstnär. Madonna. Olja på duk, 75x50

    Utrop: 2.000 kr
    Pris just nu 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 19:41


  • 5019 Färglitografier
    4 st, Jonas Fredén (f. 1959), Sverige. Kolorerade,..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:31
  • 7138 Färglitografie..
    Olika Konstnärer, Oramat, bland annat Maja Braun, ..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:03
  • 7524 Gicléetryck
    Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. "Demoner". S..//
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:26
  • 7525 Gicléetryck
    Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad. Si..//
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:29
  • 7340 Gouache
    Roland Kempe (1907-1991), Sverige. Signerad, dater..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:38
  • 7157 Grafiska blad
    110 ca, Lindmans flora, 1920-tal, lösa blad, blade..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:48
  • 7336 Grafiskt blad
    Eric Grate (1896-1983), Sverige. Selene. Signerad...//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:30
  • 7565 Grafiskt blad
    Max Walter Svanberg (1912-1994), Sverige. Signerad..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:16
  • 7432 Grafiskt blad
    Peter Alexicwitz. Signerad. Bladets mått: 19x14 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:34
  • 5210 Gravyr
    PP Rubens, William Walker, J Boydell, "Lions at pl..//
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:36
  • 7345 Gravyrer
    ett par, ramens innermått: 44x49
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:47
  • 7352 Kopparstick
    Efter A de Peters. Motivet: 48x51
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:00

    8039 Oljemålning

    Theodor Valenkamph (1868-1924), Sverige. Signerad T Valenkamph 1890. Olja på duk, 54x80 cm

    Utrop: 5.000 kr
    Pris just nu 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 19:59


  • 7353 Kopparstick
    Kolorerad, Mallorca, Menorca och Yvice. Motivet: 4..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:02
  • 5336 Kungatavlor
    28 st, ramens innermått: 22x17
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:10
  • 7237 Litografi
    3 st, Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. 200 uppl..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:32
  • 7055 Litografi
    6 st, Landskapsdräkter, 30x20
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:56
  • 7236 Litografi
    Harald Wiberg (1908-1986), Sverige. 2 st, 200 uppl..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:29
  • 7330 Litografi
    Olle Bonniér (1925-2016), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:21
  • 7356 Offsetlitografi
    Wolfgang Hutter (1928-2014), Österrike. HC-upplaga..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:12
  • 7337 Oljemålning
    A Carlander, 1987, komposition, monogransignerad. ..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:33
  • 7109 Oljemålning
    A Erikson, Skärgård, signerad. Olja på duk, 33x40
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:19
  • 8038 Oljemålning
    Alfred Palmer, By, signerad. Olja på pannå, 35x46
    Utrop: 2.600 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:21
  • 7111 Oljemålning
    Alfred Thörne (1850-1916), Sverige. Gård, signerad..//
    Utrop: 300 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:29
  • 8016 Oljemålning
    Alois Wierer (1878-1945), Tjeckien. "Dorfedylt". S..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:19

    8021 Färglitografi

    Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. Björn. Signerad, numrerad 139/170. Motivet: 75x77 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 18:11


  • 5353 Oljemålning
    Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Landskap, signe..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:55
  • 5040 Oljemålning
    Axel Erdmann (1873-1954), Sverige. Mot Riddarholme..//
    Utrop: 2.000 - 2.600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:16
  • 7039 Oljemålning
    Bertil Appelgren, signerad Apel 98, bemålad ram. O..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:21
  • 7583 Oljemålning
    Bertil Wahlberg (f. 1923), Sverige. "Mot Akropolis..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:44
  • 5178 Oljemålning
    Bertil Widbrant (f. 1914), Sverige. Sträckande gäs..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:33
  • 7509 Oljemålning
    Birger Strååt (f. 1914), Sverige. "Gudrun". Signer..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:10
  • 8012 Oljemålning
    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Figur, 92x7..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:18
  • 8008 Oljemålning
    Caroline af Ugglas (f. 1972), Sverige. Signerad. O..//
    Utrop: 6.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:18
  • 7478 Oljemålning
    Dietrich Grunewald, regatta, signerad. Olja på duk..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:09
  • 7085 Oljemålning
    E Engberg, Landskap, signerad. Olja på pannå, 45x54
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:44
  • 7388 Oljemålning
    E Fleetwood, kopia efter original på Gripsholm, po..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:40
  • 5208 Oljemålning
    Edgar Wallin (1892-1963), Sverige. Stockholmsmotiv..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:31

    8009 Oljemålning

    Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Monogramsignerad. Olja på duk, 71x99 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 20:08


  • 5206 Oljemålning
    Emelie Magnell. Stilleben, signerad. Olja på duk, ..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:28
  • 7508 Oljemålning
    Erna Owesen (1904-1988), Sverige. Popplar Lidingöb..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:10
  • 7224 Oljemålning
    Ernst Zimmermann (1852-1901), Tyskland. Kuststad, ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:08
  • 7397 Oljemålning
    Fanny Brate (1861-1940), Sverige. (Ekbom), efter a..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:48
  • 8002 Oljemålning
    Ferdinand Fagerlin (1825-1907), Sverige. Monograms..//
    Utrop: 6.000 - 8.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:53
  • 3175 Oljemålning
    Finn Pedersen (1944-2014), Danmark. Signerad, date..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:14
  • 7134 Oljemålning
    Fjällandskap, osignerad, märkt Romeny a tergo, ora..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:13
  • 7240 Oljemålning
    Frans Michael Kempe (f. 1911), Sverige. Grekland, ..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:35
  • 7038 Oljemålning
    fruktstilleben, signerad. Olja på duk, 68x96 cm
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:20
  • 7581 Oljemålning
    Georg Lindström (f. 1912), Sverige. "Gatumotiv frå..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:41
  • 7499 Oljemålning
    Gösta Trägårdh, Badhytter. Daterad -46. Signerad. ..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:59
  • 4481 Oljemålning
    Guennadi Kalinitchenko, "Delilah, monogramsignerad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:37

    8016 Oljemålning

    Alois Wierer (1878-1945), Tjeckien. "Dorfedylt". Signerad. Olja på pannå, 50x40 cm

    Utrop: 4.000 kr
    Pris just nu 2.800 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 20:19


  • 7056 Oljemålning
    Guennadi Kalinitchenko, "Paradise". Signerad. Olja..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:06
  • 5213 Oljemålning
    Guiseppe Tesa. Marknad. Signerad. Olja på duk, 23x..//
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:41
  • 7168 Oljemålning
    Gunnar Allvar (1922-2003), Sverige. Landskap, sign..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:35
  • 7222 Oljemålning
    Gunnar Zetterström (1902-1965), Sverige. Stockholm..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:04
  • 2074 Oljemålning
    Gustaf Carlström (1896-1964), Sverige. Flicka vid ..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:56
  • 7086 Oljemålning
    Gustaf Hagström, Stuga i vinterlandskap, sign 1943..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:46
  • 5171 Oljemålning
    Hadar Jönzén (1885-1977), Sverige. "Eftermiddagsso..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:06
  • 5510 Oljemålning
    Hans-Erik Eriksson (1921-1997), Sverige. Stockholm..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:09
  • 7481 Oljemålning
    Hasse Lindberg, Kor, signerad. - 68. Olja på pannå..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:13
  • 7075 Oljemålning
    Helge Holmlund (1911-1989), Sverige. Brygga, signe..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:30
  • 7074 Oljemålning
    Helge Holmlund (1911-1989), Sverige. Kust, signera..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:30
  • 7153 Oljemålning
    Hugo Carlberg (1880-1943), Sverige. Vinterafton, s..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:06

    7525 Gicléetryck

    Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. Signerad. Signerad, numrerad 21/200, "Tjurrus" bladets mått: 61x80, löst blad

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 18:29


  • 8009 Oljemålning
    Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Monogramsignerad. ..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:08
  • 7005 Oljemålning
    Ingrid Almquist (1915-1993), Sverige, tillskriven...//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:55
  • 7006 Oljemålning
    Ingrid Almquist (1915-1993), Sverige, tillskriven...//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:57
  • 7341 Oljemålning
    Ivar Franke (1913-1999), Sverige. Signerad, Stille..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:40
  • 7374 Oljemålning
    Ivar Morsing (f. 1919), Sverige. Figurer, signerad..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:28
  • 8001 Oljemålning
    JAG Acke (1859-1924), Sverige. Gossestudie. Signer..//
    Utrop: 12.000 kr
    Aktuellt bud: 10.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:36
  • 4047 Oljemålning
    Johan Bladh (1893-1976), Sverige. Fjäll, signerad...//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:55
  • 5078 Oljemålning
    Johan Ossian Andersson (1889-1975), Sverige. Fiske..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:56
  • 5077 Oljemålning
    Johan Ossian Andersson (1889-1975), Sverige. Lands..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:55
  • 7507 Oljemålning
    Jonas Fredén (f. 1959), Sverige. Fågel, signerad. ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:08
  • 7108 Oljemålning
    Karl Abel, Stockholm, signerad. Olja på pannå, 40x52
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:19
  • 4040 Oljemålning
    Karl Wendel, interiör, signerad. 1912. Olja på duk..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:44

    8038 Oljemålning

    Alfred Palmer, By, signerad. Olja på pannå, 35x46

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 19:21


  • 7103 Oljemålning
    Knut Janson (1882-1966), Landskap, signerad. Olja ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:46
  • 7031 Oljemålning
    Leopold Fare (1926-1996), Sverige. "Slätten vid ha..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:32
  • 7020 Oljemålning
    M Hellberg, Landskap, signerad. Olja på pannå, 50x61
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:33
  • 2037 Oljemålning
    Malva Schalek (1882-1944), Tjeckien. Signerad, dat..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:44
  • 8017 Oljemålning
    Marie-Louise Stolpe. Signerad, daterad 1893, "In M..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:50
  • 7515 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Landskap. Olja p..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:18
  • 7380 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Månsken, England..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:32
  • 4067 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Stilleben. Olja ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:44
  • 5211 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Flickporträtt. "Odense 188..//
    Utrop: 500 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:39
  • 7437 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Flygel, 10x15 cm. Signerad
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:48
  • 7342 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Madonna. Olja på duk, 75x50
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 3.400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:41
  • 5164 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Modell. Signerad. Olja på ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:25

    7524 Gicléetryck

    Mikael Persbrandt (f. 1963), Sverige. "Demoner". Signerad, numrerad 21/200. Bladets mått: 61x60 cm, löst blad

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.400 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 20:26


  • 7512 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Porträtt. Olja på pannå, 3..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:12
  • 4249 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad. -98, sjö, Frankr..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:09
  • 4251 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad. Skog. Olja på du..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:10
  • 7053 Oljemålning
    Olle Lisper (1913-1986), Sverige. Komposition. Sig..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:53
  • 4372 Oljemålning
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Vinterlandskap. ..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:36
  • 7208 Oljemålning
    Oscar Törnå (1842-1894), Sverige. Skogsstig, signe..//
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:37
  • 5509 Oljemålning
    Pär Thorell (1923-1969), Sverige. Landskap. Signer..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:08
  • 7057 Oljemålning
    Pege Hansson (f. 1925), Sverige. Signerad, landska..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:34
  • 5110 Oljemålning
    Percy Bigland (1856-1926), England. Landskapsmotiv..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:55
  • 5151 Oljemålning
    Piri Kálmán (f. 1908), Ungern. Stadsvy. Olja på du..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:48
  • 7132 Oljemålning
    Rysk konstnär, signerad a tergo, 1981. Olja på duk..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:45
  • 7582 Oljemålning
    S Lindström, Bakgata. Signerad. Olja på duk på pan..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:43

    7208 Oljemålning

    Oscar Törnå (1842-1894), Sverige. Skogsstig, signerad. Olja på pannå, 29x18

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 18:37


  • 7551 Oljemålning
    Signerad Möller. Olja på duk, 39x32
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:24
  • 7238 Oljemålning
    signerad, man vid å. Olja på pannå, 29x40
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:30
  • 7235 Oljemålning
    signerad, R P Bonington, kuststad. Olja på pannå, ..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:25
  • 4219 Oljemålning
    Sixten Lundbohm (1895-1982), Sverige. Signerad, da..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:01
  • 7170 Oljemålning
    Sören Christian Bjulf, 2 kvinnor, signerad. Olja p..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:38
  • 8039 Oljemålning
    Theodor Valenkamph (1868-1924), Sverige. Signerad ..//
    Utrop: 5.000 kr
    Aktuellt bud: 3.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:59
  • 7444 Oljemålning
    Thorvald Rygaard (1872-1939), fjord, signerad. Olj..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:55
  • 7226 Oljemålning
    Tyra Ohlsson, porträtt, signerad, 1917, Olja på pa..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:10
  • 7383 Oljemålning
    Upsala-Ekeby, Kyrka, 1800-tal. Olja på duk, 29x42
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:36
  • 5185 Oljemålning
    Wilhelm Henning (1889-1955), Sverige. "Marknad Kun..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:44
  • 5184 Oljemålning
    Wilhelm Henning (1889-1955), Sverige. Stadsmotiv G..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:43
  • 7375 Oljemålningar
    2 st, Annika Larsson, porträtt, monogramsignatur. ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:29

    8013 Akvarell

    Wladyslaw Chmielinski (1911-1979), Polen. Vintermotiv från Warszawa, Signerad. Motivet: 33x23,5

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 2.000 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 19:32


  • 7517 Oljemålningar
    2 st, Lauri Nila (1898-1983), Finland. Figurer. Ol..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:19
  • 7144 Pastell
    Gunnil Bergström, "Anemoner", 45x30
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:13
  • 7486 Pastell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, komposition, pan..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:53
  • 5434 Pastell
    signerad. 1992, Torg, 43x55
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:53
  • 7533 Pasteller
    2 st, Kurt Carendi (1905-1971), Sverige. Barn, 23x..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:01
  • 7018 Ram
    innermått 76x64
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:27
  • 7347 Rödkrita
    Eric Grate (1896-1983), Sverige. Modell, signerad...//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:52
  • 5114 Skulptur
    Afrika, trä. Höjd: 65 ca
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:55
  • 7376 Skulptur
    Ägg, Sten. Höjd: 34
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:30
  • 7439 Skulptur
    brons, fågel med figurer. Längd: 30, höjd: 24 cm
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:52
  • 5646 Skulptur
    brons, Signerad. Höjd: 20
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:36
  • 7150 Skulptur
    Efter Johann Philipp Preiss, kvinna, konstmassa/br..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:53

    5336 Kungatavlor

    28 st, ramens innermått: 22x17

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 18:10


  • 5559 Skulptur
    Gips, kvinna. Höjd: 45 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:22
  • 4076 Skulptur
    Häst, Keramik. Längd: 39 cm
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:04
  • 7125 Skulptur
    Keramik, Sjölejon. Längd: 29, höjd: 28 cm
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:30
  • 7586 Skulptur
    kristall, Orrefors. Höjd: 12 cm
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:30
  • 7259 Skulptur
    Kvinna bemålad. Höjd: 28
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:26
  • 7181 Skulptur
    Lergods, Elefant och krokodil. Längd: 32. Höjd: 14 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:07
  • 5396 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Malin ur Larsons U..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:30
  • 7546 Skulptur
    Martin Stenström (1912-2000), Sverige. Samearbete...//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:18
  • 7449 Skulptur
    Metall, Längd: 18 cm. Djup: 18 cm. Höjd: 33 cm
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:02
  • 5245 Skulptur
    Piprökande man på matta, bemålad metall. Längd: 3,..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:41
  • 7545 Skulptur
    silver, Fågel. Längd: 26. Vikt: ca 135 g
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:17
  • 5271 Skulptur
    Trä, Kongo. Höjd: 67
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:48

    7329 Teckning

    Tusch, Reuterswärd, Perspective Japanoise. Bladets mått: 45x67

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 18:19


  • 5272 Skulptur
    Trä, Västafrika, Kongo. Höjd: 60
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:49
  • 7258 Skulpturer
    2 st, Bemålat gips. Höjd: 37-50
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:24
  • 5277 Skulpturer
    2 st, Sten, Kongo, Signerade, 1977. Längd: 30, höj..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:03
  • 7547 Skulpturer
    3 st, Martin Stenström (1912-2000), Sverige. Samea..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:20
  • 5283 Skulpturer
    3 st, Trä, Västafrika, Kongo. Höjd: 41-63
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:12
  • 5282 Skulpturer
    4 st, Trä, Västafrika, Kongo. Höjd: 33-42
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:11
  • 7049 Skulpturer
    5 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Keramikstudi..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.700 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:34
  • 7264 Skulpturer
    5 st, Tomtar, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Kera..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:31
  • 5281 Skulpturer
    5 st, Västafrika, Kongo. Höjd: 21-41
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:11
  • 7549 Skulpturer
    6 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. All världens..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:22
  • 7769 Snäcka
    Camé. Längd: 14
    Utrop: 1.200 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:27
  • 7113 Tavla
    Kina, 38x26
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:32

    4219 Oljemålning

    Sixten Lundbohm (1895-1982), Sverige. Signerad, daterad 48, landskap. Olja på pannå, 52x72

    Utrop: 3.000 kr
    Pris just nu 1.900 kr

    Auktionen avslutas
    27 maj kl 19:01


  • 7073 Tavla
    med pärlarbete, ramens innermått: 35x55
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:03
  • 5504 Teckning
    1800-tal, Porträtt, 23x18
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:04
  • 7350 Teckning
    Oidentifierad konstnär. Kvinna med barn. Motivet: ..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:57
  • 7329 Teckning
    Tusch, Reuterswärd, Perspective Japanoise. Bladets..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:19
  • 7338 Teckning
    Tusch, Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Si..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:36
  • 7349 Träsnitt
    + teckning, 2 st, Orientaliska. Motivet: 18x12,16x12
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:57
  • 7420 Träsnitt
    2 st, Japan. Motivet: 22x34
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:20
  • 7244 Träsnitt
    3 st. Japan, bland annat efter Sharaku, lösa blad...//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 19:53
  • 5093 Väggskulptur
    Carl Fredrik Holtermann (f. 1965), Sverige. "Ulf L..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:03
  • 7391 Vettar
    2 st. Längd: ca. 35
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 20:42
  • Metropol Tipsar
  • 7099 Färgkrita
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Kor, sign..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:08
  • 5336 Kungatavlor
    28 st, ramens innermått: 22x17
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:10
  • 8021 Färglitografi
    Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. Björn. Signerad..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:11
  • 8031 Akvarell
    Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, datera..//
    Utrop: 6.000 - 10.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:11
  • 7546 Skulptur
    Martin Stenström (1912-2000), Sverige. Samearbete...//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:18
  • 7329 Teckning
    Tusch, Reuterswärd, Perspective Japanoise. Bladets..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:19
  • 7547 Skulpturer
    3 st, Martin Stenström (1912-2000), Sverige. Samea..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:20
  • 7549 Skulpturer
    6 st, Lisa Larson (f. 1931), Sverige. All världens..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:22
  • 7769 Snäcka
    Camé. Längd: 14
    Utrop: 1.200 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    27 maj kl 18:27




Ladda ner broschyr