bakg

KONST


  • 4103 Affisch
    Ernst Billgren (f. 1957), Sverige. Signerad, 2/150..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:33
  • 3463 Akvarell
    Allan Österlind (1855-1938), Sverige. Flamencodans..//
    Utrop: 800 - 1.200 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:24
  • 3102 Akvarell
    Are Kilvaer, 2013, Hus, Norge. Motivet: 48x67
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:10
  • 3099 Akvarell
    Are Kilvaer, Hus, 2015, Norge, 52x73
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:07
  • 4100 Akvarell
    Claes Bäckström, 46x53
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:27
  • 4183 Akvarell
    Curt Rydell, 1928, Man i trapp, 25x17
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:44
  • 8023 Akvarell
    John Hedaeus (1872-1967), Sverige. 1944, Långholms..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 18:21
  • 4067 Akvarell
    Monica Aspberg, Egypten. Motivet: 49x36
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:01
  • 3216 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Monogramsignatur, Sagomoti..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:09
  • 4008 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Indonesien, 26x36
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:23
  • 4010 Akvarell
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Nordafrika, 47x61
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:26
  • 4125 Akvarell
    Ove Dahlstrand (1929-2007), Sverige. "Utsikt mot h..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:28
  • 4105 Blandteknik
    + grafiska blad, diverse, Claes Bäckström
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:48
  • 3073 Blandteknik
    4 st, Elisabeth Nyman, Statsministrar. Motivet: 42x17
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:33
  • 4089 Blandteknik
    Celso Salgueiro, -67,22x48
    Utrop: 3.000 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:39
  • 3101 Blandteknik
    Christian Björn Larsen (1931-1993), Sverige. Flick..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:09
  • 8029 Blandteknik
    Fritz Ahlgrensson, "Roslagstorg 26/7 1901". Motive..//
    Utrop: 100 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 18:17
  • 4007 Blandteknik
    Oidentifierad konstnär. 25x36
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:22
  • 3034 Blandteknik
    Oscar Jacobsson (1889-1945), Sverige. Ecklesiastik..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:35
  • 4006 Blandteknik
    Porträtt, 36x31
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:19
  • 4104 Blandteknik
    skisser till bokomslag mm, Claes Bäckman
    Utrop: 100 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:41
  • 3399 Blandteknik
    Stewart Fisher, signerad, -91, bladets mått: 55x38
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:34
  • 3221 Etsning
    Allen Jones. Signerad, numrerad 18/100, daterad -6..//
    Utrop: 700 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:35
  • 3059 Etsning
    Helmer MasOlle (1884-1969), Sverige. Badande, 12,5..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:24
  • 4052 Etsning
    Henrik Allert (f. 1937), Sverige. 128/2300, signer..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:42
  • 4053 Etsning
    Jean Louis Forain, "Danseuses dans leur loge", sig..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:43
  • 3476 Etsning
    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Stilleben..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:43
  • 3290 Etsningar
    2 st, Oidentifierad konstnär. Hamnmotiv, Monograms..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:33
  • 4191 Färgetsning
    H Aly, 1971, "Fiskarnas Födelse". Motivet: 20x19,5
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:02
  • 3256 Färgetsning
    Jorgo Krallis (f. 1937), 275/295, "Loulou". Motive..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:12
  • 4188 Färgetsning
    Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. "Djungel", ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:00
  • 8015 Färglitografi
    2 st, Kaj Bernstone (f. 1946), Sverige. 230 upplag..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 18:36
  • 8014 Färglitografi
    Bengt Elde (1939-2015), Sverige. Panorama, Stockho..//
    Utrop: 1.000 kr
    Aktuellt bud: 900 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 18:35
  • 3215 Färglitografi
    Bengt Orup (1916-1996), Sverige. Motivet: 58x56
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:06
  • 3400 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:36
  • 4194 Färglitografi
    Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Stilleben, ..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:05
  • 4136 Färglitografi
    Bo Erik Lundqvist (f. 1934), Sverige. 35/95. Motiv..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:49
  • 8025 Färglitografi
    Bo Larsson (f. 1945), Sverige. 84/260, signerad. M..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 18:40
  • 4099 Färglitografi
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. 1988, Festival,..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:25
  • 4102 Färglitografi
    EWK, Mao, 1969,28/200 (-95), löst blad, 45x62
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:30
  • 8024 Färglitografi
    Gösta Gustavson (1931-2008), Sverige. "Vinterdag i..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 19:26
  • 4015 Färglitografi
    Gösta Werner (1909-1989), Sverige. Signerad, numre..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:03
  • 4171 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Motiv från Ve..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:27
  • 4174 Färglitografi
    Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Ven, 241/250...//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:33
  • 8012 Färglitografi
    Jan Grantorp (f. 1952), Sverige. Utsikt mot Söderm..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 19:31
  • 3197 Färglitografi
    Jan Lundquist (f. 1935), Sverige. Stockholm. Signe..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 19:14
  • 8009 Färglitografi
    Johan Runar. Stockholms ström. Signerad, daterad 2..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 20:28
  • 4059 Färglitografi
    kolorerad, Katarinahissen, signerad. Motivet: 27x38
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:37
  • 4085 Färglitografi
    Lars Wellton (1918-1992), Sverige. 99/350, Hus i l..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:33
  • 4087 Färglitografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. 137/360, kompo..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:37
  • 4088 Färglitografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. 176/260,1972. ..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:39
  • 4082 Färglitografi
    Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. 1970,67/360. M..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:28
  • 4062 Färglitografi
    löst blad, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Ut..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:09
  • 4192 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. 169/275, signera..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:03
  • 4190 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. 197/300, signera..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:00
  • 4078 Färglitografi
    Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:50
  • 3191 Färglitografi
    Martin Bradley (f. 1931), Storbritannien. Signerad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:31
  • 3188 Färglitografi
    Martin Bradley (f. 1931), Storbritannien. Signerad..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:25
  • 3468 Färglitografi
    Max Papart (1911-1994), Frankrike. Signerad, numre..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:30
  • 4169 Färglitografi
    Olle Frank-Zen, klarinettt, 60/400, signerad, rame..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:08
  • 8010 Färglitografi
    Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Södermalm. Sig..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 20:50
  • 4055 Färglitografi
    Paul Wunderlich (1927-2010), signerad, bladets måt..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:47
  • 4181 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Trosa, 13..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:47
  • 4173 Färglitografi
    Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Trosa, 17..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:31
  • 4172 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. HC-upplaga, ..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:29
  • 8004 Färglitografi
    Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Stockholms y..//
    Utrop: 600 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 18:46
  • 4170 Färglitografi
    signerad, 41/125, båtar vid kaj. Motivet: 47x57
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:25
  • 3466 Färglitografi
    Signerad, numrerad 20/100, bladets mått: 62x48 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:28
  • 4176 Färglitografi
    signerad, stilleben, 62/150. Motivet: 74x55
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:38
  • 4054 Färglitografi
    Staffan Hallström (1914-1976), Sverige. 39/60, sig..//
    Utrop: 500 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:45
  • 2297 Färglitografi
    Stellan Mörner (1896-1979), Sverige. Speglingar. S..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:40
  • 8026 Färglitografi
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Stockholmsmot..//
    Utrop: 300 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 18:52
  • 3467 Färglitografi
    Théo Tobiasse (f. 1927). Signerad, numrerad 121/16..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:29
  • 3465 Färglitografi
    Théo Tobiasse (f. 1927). Signerad, numrerad 90/165..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:26
  • 3473 Färglitografi
    travhäst, monogramsignerad, numrerad 204/350. Moti..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:12
  • 3125 Färglitografier
    2 st, Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Bl..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:38
  • 3277 Färglitografier
    2 st, Olle Nyman (1909-1999), Sverige. -80, Hus & ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:03
  • 3276 Färglitografier
    2 st, Olle Nyman (1909-1999), Sverige. M Ea, -80, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:01
  • 4080 Färglitografier
    2 st, Rune Claesson (f. 1930), Sverige. 360-upplag..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:24
  • 4177 Färglitografier
    2 st. Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Båt..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:40
  • 4179 Färglitografier
    3 st. Gustav Rudberg (1915-2001), Sverige. Ven, nu..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:43
  • 4187 Gouache
    Hans Prins (f. 1908), Sverige. Motiv från Västervi..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:56
  • 8013 Gouache
    Tycho Ödberg (1865-1943), Sverige. 1937, Restauran..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 19:32
  • 3390 Grafiska blad
    2 st. Frankrike. Motivet: 30x20 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:25
  • 2445 Gravyrer
    ett par, Frankrike, 1800-tal, Erotiska motiv, 11x15
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:18
  • 2446 Gravyrer
    ett par, Frankrike, 1800-tal, Erotiska motiv, 11x15
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:19
  • 4058 Litografi
    L G Lundberg, Operabaren, 14/75. Motivet: 32x25
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:34
  • 4180 Litografi
    Peter Dahl (f. 1934), Sverige. Stadsbild, signerad..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:46
  • 4051 Litografi
    Ulf Gripenholm (f. 1943), Sverige. 54/260, signera..//
    Utrop: 300 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:41
  • 4193 Litografier
    2 st, Karin Persson, Assisi & Växter. Motivet: 22x..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:04
  • 3223 Litografier
    6 st, Militärer / slag, 19x29 cm
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:40
  • 4056 Litografiska b..
    Stockholmsmotiv, bland annat Stadion. Motivet: 18x..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:23
  • 4098 Oljemålning
    1800-tal, Kopigai folkdräkt, 37x49
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:24
  • 8021 Oljemålning
    Alice Ljungquist, Kapellgränd. Olja på duk, 23x33 cm
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 18:54
  • 3458 Oljemålning
    Anita Adolfsson, "Vår i Erstavik", 1989. Olja på d..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:15
  • 3475 Oljemålning
    Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Hus vid vatten,..//
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:15
  • 3474 Oljemålning
    Anshelm Dahl (1897-1964), Sverige. Sommaridyll, si..//
    Utrop: 400 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:13
  • 8028 Oljemålning
    Arne Lindblom, Stora Hoparegränd, Stockholm, signe..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 18:00
  • 4168 Oljemålning
    Aron Gerle (1860-1930), Sverige. Skärgårdsmotiv, s..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:06
  • 3001 Oljemålning
    Axel Lind (1907-2011), Sverige. Kustmotiv, signera..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:02
  • 4133 Oljemålning
    Axel Nipstad (1901-1953), Sverige. Fjällmotiv, 46x59
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:43
  • 1003 Oljemålning
    efter Murillo, St Fransisco de Assis. Olja på duk,..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 38 dagar
    27 augusti kl 18:14
  • 4134 Oljemålning
    Emile Godchaux (1860-1938), Fiskare på strand, Syd..//
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:43
  • 2047 Oljemålning
    Ewald Dahlskog (1894-1950), Sverige. Landskap med ..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:09
  • 4065 Oljemålning
    Francis Crociani, Stilleben, 53x64, Pannå
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:57
  • 1002 Oljemålning
    Georg Arsenius (1855-1908), Sverige. (tillskriven)..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    om 38 dagar
    27 augusti kl 18:00
  • 8018 Oljemålning
    Georg Lodström (1915-1972), Sverige. Stockholm. Si..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 18:40
  • 8016 Oljemålning
    Georg Lodström (1915-1972), Sverige. Stockholmsmot..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 18:31
  • 4047 Oljemålning
    Göran Hauskamp, komposition, signerad, 69x59
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:33
  • 3464 Oljemålning
    Gösta Sundvall (1900-1957), Sverige. 1954, nätlagn..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:25
  • 8017 Oljemålning
    Gustaf Svensson, Stockholmsmotiv. Signerad, datera..//
    Utrop: 600 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 18:34
  • 4153 Oljemålning
    Hans Martin, Sommarhamn, 1976,49x60
    Utrop: 400 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:43
  • 2244 Oljemålning
    Harald Lindberg (1901-1976), Sverige. "Waterloo Br..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:46
  • 4077 Oljemålning
    Harry Wichmann (1916-1993), Sverige. Hus i vinterl..//
    Utrop: 300 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:26
  • 1013 Oljemålning
    Helmut Mantel, Kvinnofigurer. Olja på duk, 115x134 cm
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:31
  • 2229 Oljemålning
    Helmut Mantel, Landskap med gård. Signerad, datera..//
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:22
  • 3182 Oljemålning
    Helmut Mantel, Segelbåtar. Olja på duk, 130x100
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:56
  • 3259 Oljemålning
    Helmut Mantel, Travhästar. Olja på duk, 81x135
    Utrop: 2.000 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:55
  • 4066 Oljemålning
    Ivar Morsing (f. 1919), Sverige. 55x66, Sydländskt..//
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:00
  • 2390 Oljemålning
    Johan Ossian Andersson (1889-1975), Sverige. Marin..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.200 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:40
  • 8030 Oljemålning
    John Carlsson, Gamla Stan, Gyldene Freden, -72,45x37
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 18:08
  • 4195 Oljemålning
    Kai Morten-Glud (1912-1992), Danmark. Ankrade båta..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:07
  • 3117 Oljemålning
    Karl Kaufmann, (Fr Gilbert), Italia. Olja på pannå..//
    Utrop: 3.000 - 4.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:31
  • 1011 Oljemålning
    Kent Iwemyr (f. 1944), Sverige. "Grabben hela dan"..//
    Utrop: 8.000 - 12.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 38 dagar
    27 augusti kl 19:40
  • 1015 Oljemålning
    Kent Iwemyr (f. 1944), Sverige. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 38 dagar
    27 augusti kl 19:20
  • 3469 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Nordiska museet, ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:41
  • 3470 Oljemålning
    Lars Tärning (f. 1945), Sverige. Stilleben, signer..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:43
  • 4070 Oljemålning
    Lotten von Gegerfelt (1834-1915), 1893, Hus i vint..//
    Utrop: 300 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:22
  • 8027 Oljemålning
    Louis Bastin (1912-1979), Sverige. Färjeläget vid ..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 18:56
  • 4057 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär, flicka vid spårvagn, signe..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:29
  • 4152 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Jaktstilleben, 3..//
    Utrop: 500 - 800 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:41
  • 4081 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Komposition. Olja på duk, ..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:26
  • 4086 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Monogramsign LHL, 58x22
    Utrop: 100 - 400 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:35
  • 8001 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Motiv över Slussen. Signer..//
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 20:14
  • 8008 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad ISE. Sista Styver..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 19:11
  • 4184 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Hamnmotiv med kr..//
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:55
  • 4132 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, Stockholmsmotiv,..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 19:38
  • 4014 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Spanien, Komposition, 100x100
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:01
  • 3194 Oljemålning
    Oidentifierad konstnär. Två damer. Olja på duk, 73..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:00
  • 4076 Oljemålning
    Olle Nordberg (1905-1986), Sverige. Hamnmotiv, sig..//
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:32
  • 4178 Oljemålning
    Oscar Brentzell, Lofoten, 1946,50x60
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:42
  • 1001 Oljemålning
    Paul Graf (1866-1903), Sverige. Samtal på bryggan...//
    Utrop: 10.000 - 12.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 38 dagar
    27 augusti kl 18:47
  • 1004 Oljemålning
    Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. Clown. Olja på p..//
    Utrop: 12.000 - 15.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 38 dagar
    27 augusti kl 18:02
  • 8002 Oljemålning
    S Oxenstierna, "Höstmorgon vid Djurgårdsbron". Sig..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 18:56
  • 8019 Oljemålning
    Sven Söderberg, Stockholmsmotiv. Olja på duk, 25x4..//
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 19:33
  • 8005 Oljemålning
    Tomas Mandel (f. 1923), Sverige. Mäster Mikaels ga..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 18:04
  • 8006 Oljemålning
    Tomas Mandel (f. 1923), Sverige. Mäster Mikaels ga..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 18:07
  • 8020 Oljemålning
    Ulf G Hallgren, "Ångbåtens dag". Signerad, daterad..//
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 18:48
  • 4075 Oljemålning
    Viggo Langer, gård med höns, signerad, 1926,46x65
    Utrop: 700 - 1.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:30
  • 4117 Oljemålningar
    2 st, 2 st. Eduard Kutsar (1902-1970), 8x13
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:50
  • 8022 Pastell
    Tore Kumlien (1904-1976), Sverige. Skärgårdsbrygga..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 19:19
  • 3190 Serigrafi
    Ron Lior (f. 1971), Sverige. Liggande modell. Sign..//
    Utrop: 300 - 700 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:30
  • 4071 Skulptur
    brons, efter Giambologna, "mercurio". Höjd: 55
    Utrop: 2.400 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:27
  • 4072 Skulptur
    brons, efter Jules Jovane, "Kvinna". Höjd: 71
    Utrop: 2.400 - 3.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:27
  • 4074 Skulptur
    brons, efter Milo, "Skelett". Höjd: 15
    Utrop: 1.000 - 1.500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:29
  • 4073 Skulptur
    brons, efter Milo, "ung kvinna". Höjd: 26
    Utrop: 1.500 - 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:28
  • 3078 Skulptur
    Byst, på sockel. Konstmassa, Höjd: 51 cm
    Utrop: 500 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:42
  • 4083 Skulptur
    Lisa Larson (f. 1931), Sverige. Lunnefågel, Limite..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:29
  • 4122 Skulptur
    Sovjetunionen USSR, Tvättbjörn. Längd: 14
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:15
  • 4101 Tavla
    Bokmärken, 53x38
    Utrop: 300 kr
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:29
  • 4009 Teckning
    1800-tal, 32x32 cm
    Utrop: 600 kr
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 18:24
  • 8003 Träsnitt
    2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slussen..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 18:20
  • 8011 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. -90, Utsikt f..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.000 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 19:03
  • 8007 Träsnitt
    Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Skanstullsbro..//
    Utrop: 800 kr
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 19:08
  • 3236 Tryck
    20 st. Porträtt. Motivet: 29x21
    Utrop: 100 - 500 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:12
  • 4189 Tusch
    Man, boksida, bladets mått: 11x16
    Utrop: 100 - 300 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:01
  • 4084 Tuschteckning
    Bror Marklund (1907-1977), Sverige. Komposition. M..//
    Utrop: 300 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:31
  • 4107 Tuschteckningar
    12 st, Claes Bäckström, Erotiska motiv, lösa blad,..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:55
  • 4106 Tuschteckningar
    Claes Bäckström, Bibliska motiv, lösa blad / karto..//
    Utrop: 100 - 600 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 19:55
  • Metropol Tipsar
  • 1011 Oljemålning
    Kent Iwemyr (f. 1944), Sverige. "Grabben hela dan"..//
    Utrop: 8.000 - 12.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 38 dagar
    27 augusti kl 19:40
  • 1015 Oljemålning
    Kent Iwemyr (f. 1944), Sverige. Signerad, daterad ..//
    Utrop: 5.000 - 6.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 38 dagar
    27 augusti kl 19:20
  • 1001 Oljemålning
    Paul Graf (1866-1903), Sverige. Samtal på bryggan...//
    Utrop: 10.000 - 12.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 38 dagar
    27 augusti kl 18:47
  • 1003 Oljemålning
    efter Murillo, St Fransisco de Assis. Olja på duk,..//
    Utrop: 4.000 - 5.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 38 dagar
    27 augusti kl 18:14
  • 1004 Oljemålning
    Pelle Åberg (1909-1964), Sverige. Clown. Olja på p..//
    Utrop: 12.000 - 15.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om 38 dagar
    27 augusti kl 18:02
  • 1002 Oljemålning
    Georg Arsenius (1855-1908), Sverige. (tillskriven)..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    om 38 dagar
    27 augusti kl 18:00
  • 8002 Oljemålning
    S Oxenstierna, "Höstmorgon vid Djurgårdsbron". Sig..//
    Utrop: 1.500 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 18:56
  • 8003 Träsnitt
    2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Slussen..//
    Utrop: 2.000 kr
    Aktuellt bud: 1.500 kr

    Auktionen avslutas
    om en månad
    20 augusti kl 18:20
  • 4117 Oljemålningar
    2 st, 2 st. Eduard Kutsar (1902-1970), 8x13
    Utrop: 2.000 kr
     

    Auktionen avslutas
    om två veckor
    30 juli kl 20:50




Ladda ner broschyr