KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17112028
nr 1711 2028
Brita Streijffert
(1917-2006), Sverige
Oljemålning, "Försommar i Kåseberga. Signerad, daterad -73. Olja på duk, 44x59 cm, yttermått inklusive ram: 49x64 cm
Brita Streijffert, svensk bildkonstnär född 1917, död 2006.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 30 juni 2025
kl 18:51:16
27/6 08:40:17
300 kr
30/6 18:18:44
Brita Streijffert
Läs mer om Brita Streijffert