ÖVRIGT / Mattor / Ryamatta 11546393
nr 1154 6393
Marianne Richter
(1916-2010), Sverige
Ryamatta, Stegeborg Röd, 133x195 cm
Kondition: slitage, skador
Marianne Richter, svensk textilkonstnär född 1916, död 2010.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 8 januari 2018
kl 19:59:51
19/12 13:47:47
400 kr
27/12 16:37:54
Marianne Richter
Läs mer om Marianne Richter