ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9591810
*
nr 959 1810
Lasse Stevenfeldt
(1930-2014), Sverige
Lasse Stevenfeldt (1930-2014), färgkrita och papperstejp, '(Collage 1, 2, 3) 3', signerad Lasse Stevenfeldt 66, measure: 21x15 cm, missfärgningar på passepartout.
MIXED MEDIA, Lasse Stevenfeldt (1930-2014), färgkrita och papperstejp, '(Collage 1, 2, 3) 3', signerad Lasse Stevenfeldt 66, mått: 21x15 cm
Condition: missfärgningar på passepartout
Lasse Stevenfeldt, Swedish painter, born 1930, dead 2014.
Estimate:
800
Sold:
SEK 100
Auction date:
Monday May 4 2015
at 20:29:48
- Bid history
Time
Bidder
Bid
3/5 01:32:57
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Artist/Designer
Lasse Stevenfeldt
Lasse Stevenfeldt, Swedish painter, born 1930, dead 2014.
Read more about Lasse Stevenfeldt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik lasse stevenfeldt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22
-
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:29
-
8070 MIXED MEDIA
4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:33
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
*
Lasse Stevenfeldt
Condition: missfärgningar på passepartout
Lasse Stevenfeldt, Swedish painter, born 1930, dead 2014.
Read more about Lasse Stevenfeldt
nr 959 1810
Lasse Stevenfeldt
(1930-2014), Sverige
Lasse Stevenfeldt (1930-2014), färgkrita och papperstejp, '(Collage 1, 2, 3) 3', signerad Lasse Stevenfeldt 66, measure: 21x15 cm, missfärgningar på passepartout.
MIXED MEDIA, Lasse Stevenfeldt (1930-2014), färgkrita och papperstejp, '(Collage 1, 2, 3) 3', signerad Lasse Stevenfeldt 66, mått: 21x15 cm
Condition: missfärgningar på passepartout
Lasse Stevenfeldt, Swedish painter, born 1930, dead 2014.
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 100 |
| Auction date: |
Monday May 4 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 3/5 01:32:57 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Artist/Designer
Lasse Stevenfeldt
Lasse Stevenfeldt, Swedish painter, born 1930, dead 2014.Read more about Lasse Stevenfeldt
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik lasse stevenfeldt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22 -
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:29 -
8070 MIXED MEDIA
4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:33
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20



