KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 16182089
nr 1618 2089
Johnny Friedlaender
(1912-1992)
Färgetsning, Johnny Friedlaender (1912-1992), "Deux Arbres", Signerad, numrerad 13/50, -52 i tryck, samt på blad. Bildmått: 40x52 cm, yttermått inklusive ram: 53x73 cm
Johnny Friedlaender, målare född 1912, död 1992.
måndag 6 maj 2024
kl 18:52:15
Johnny Friedlaender
Läs mer om Johnny Friedlaender