Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Indian ink drawing 14024279



*

nr 1402 4279


Lars Wellton

(1918-1992), Sverige


Lars Wellton (1918-1992), Sweden. Signed, söder mälarstrand. Subject: 46x60, outer dimensions including frame: 62x75 cm,


INDIAN INK DRAWING, Signerad, söder mälarstrand. Motivet: 46x60, yttermått inklusive ram: 62x75 cm


Lars Wellton, Swedish painter and draughtsman, born 1918, dead 1992.

Droit De Suite

Yes

Withdrawn

Auction date:

Monday June 7 2021
at 19:10:59



  • Artist/Designer

Lars Wellton

Lars Wellton, Swedish painter and draughtsman, born 1918, dead 1992.

Read more about Lars Wellton
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller lars wellton stockholm stockholmsmotiv svensk konstnär svenska konstnärer sverige söder mälarstrand södermalm södermalmsmotiv södermälarstrand tusch vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr