KONST / Litografier / Färglitografi 12724011
nr 1272 4011
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 1/1, "Makulatur". Motivet: 19x27 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 20:25:24
2.600 kr
2.800 kr (Budbetjänt)
3.000 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
3.400 kr
3.600 kr (Budbetjänt)
3.800 kr
- Klassiska
26 aug
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson