KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12156099
*
nr 1215 6099
Roland von Rainals
(f. 1927), Sverige
Blandteknik, 2 st, Utsikt från Karlbergsvägen 46,29x40 & 41x28
Roland von Rainals, svensk målare född i Uddevalla 1927.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2018
kl 19:03:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 17:09:34
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Roland von Rainals
Roland von Rainals, svensk målare född i Uddevalla 1927.
Läs mer om Roland von Rainals
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik roland von rainals svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:59
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:12
*
Roland von Rainals
Roland von Rainals, svensk målare född i Uddevalla 1927.
Läs mer om Roland von Rainals
nr 1215 6099
Roland von Rainals
(f. 1927), Sverige
Blandteknik, 2 st, Utsikt från Karlbergsvägen 46,29x40 & 41x28
Roland von Rainals, svensk målare född i Uddevalla 1927.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/11 17:09:34 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Roland von Rainals
Roland von Rainals, svensk mÃ¥lare född i Uddevalla 1927.Läs mer om Roland von Rainals
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik roland von rainals svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
7080 Blandteknik
2 st, Indien, Erotiska motiv, yttermått inklusive ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:59 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:03 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:12



