ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9412107
*
nr 941 2107
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 64
Kondition: skadad
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 februari 2015
kl 20:40:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 16:47:31
1
450 kr
16/2 19:04:11
2
350 kr
16/2 19:04:11
1
400 kr (Budbetjänt)
16/2 19:16:15
2
450 kr
16/2 19:16:15
1
450 kr (Budbetjänt)
16/2 19:44:26
3
600 kr
16/2 19:50:24
2
600 kr
16/2 19:50:24
3
600 kr (Budbetjänt)
16/2 19:50:32
2
700 kr
16/2 20:25:41
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 941 2107
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 64
Kondition: skadad
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 februari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/2 16:47:31 | 1 | 450 kr |
16/2 19:04:11 | 2 | 350 kr |
16/2 19:04:11 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
16/2 19:16:15 | 2 | 450 kr |
16/2 19:16:15 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
16/2 19:44:26 | 3 | 600 kr |
16/2 19:50:24 | 2 | 600 kr |
16/2 19:50:24 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
16/2 19:50:32 | 2 | 700 kr |
16/2 20:25:41 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53