KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14613351
nr 1461 3351
Anders Hol
(1867-1959), Sverige
Oljemålning, Signerad, Dalkullor. Olja på duk, 73x84, yttermått inklusive ram: 95x105 cm
Anders Hol, svensk målare och grafiker född 1867 i Mora, död 1959.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 18 april 2022
kl 19:14:27
16/4 13:19:30
Anders Hol
Läs mer om Anders Hol