KONST / Litografier / Färglitografi 15728128
nr 1572 8128
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 40/100,29x21 cm, yttermått inklusive ram: 46x37 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 23 oktober 2023
kl 18:07:14
23/10 15:30:43
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson