KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 9196659
nr 919 6659
Birger Birger-Ericson
(1904-1994), Sverige
Blandteknik, Birger Birger-Ericson (1904-1994), 'Amerikanskan', signerad, motivet: 30x21
Birger Birger-Ericson, född 1904, död 1994, svensk målare.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
400 kr
måndag 20 oktober 2014
kl 19:21:30
300 kr
350 kr
Birger Birger-Ericson
Läs mer om Birger Birger-Ericson