KONST / Litografier / Färglitografi 14367411
*
nr 1436 7411
Kristian Krokfors
(f. 1952), Finland
"Pool". Signerad, numrerad 86/100, daterad -80. Färglitografi, bildmått: 67x49, yttermått inklusive ram: 103x72 cm
Kondition: skadad ram
Kristian Krokfors, finländsk målare och grafiker född 1952.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 december 2021
kl 18:41:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 23:24:45
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Kristian Krokfors
Kristian Krokfors, finländsk målare och grafiker född 1952.
Läs mer om Kristian Krokfors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland finländsk konstnär finländska konstnärer färglitografi grafik kristian krokfors litografi litografier litografiskt blad norden nordeuropa nordisk
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31
-
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58
-
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:58
-
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:09
*
Kristian Krokfors
Kondition: skadad ram
Kristian Krokfors, finländsk målare och grafiker född 1952.
Läs mer om Kristian Krokfors
nr 1436 7411
Kristian Krokfors
(f. 1952), Finland
"Pool". Signerad, numrerad 86/100, daterad -80. Färglitografi, bildmått: 67x49, yttermått inklusive ram: 103x72 cm
Kondition: skadad ram
Kristian Krokfors, finländsk målare och grafiker född 1952.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 december 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/12 23:24:45 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Kristian Krokfors
Kristian Krokfors, finländsk mÃ¥lare och grafiker född 1952.Läs mer om Kristian Krokfors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland finländsk konstnär finländska konstnärer färglitografi grafik kristian krokfors litografi litografier litografiskt blad norden nordeuropa nordisk
-
5092 Färglitografi
3 st, Uniformstavlor, yttermått inklusive ram: 31x..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:31 -
5012 Färglitografi
Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:58 -
5019 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:47 -
2135 Färglitografi
Berta Hansson (1910-1994), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:58 -
2129 Färglitografi
Elba Damast (1944-2005), Venezuela. Komposition. S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:09