FURNITURE / Chairs and Stools / Fåtölj 3237244
*
nr 323 7244
Fåtölj
Lenght: ()
B Mathsson, Jetson
Estimate:
1500
Sold:
SEK 1800
Auction date:
Monday August 16 2004
at 16:00:00
- Bid history
- Läs mer...
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: b mathsson bruno mathsson fåtölj jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj karmstol karmstolar stol stolar
-
5252 ARMCHAIR
+ footstool, Arnhilds hus, 1990-tal, wear.
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:09
-
7135 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden, "Solo". AB OH S..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:57
-
7136 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. "Solo" Skadad,
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:26
-
7134 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. VÃ¥r fru, object..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:37
-
7173 ARMCHAIR
ljusblå velour, ben med trissor, wear.
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:44
-
6060 ARMCHAIRS
3 pcs,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:50
*
Fåtölj
nr 323 7244
Fåtölj
Lenght: ()
B Mathsson, Jetson
| Estimate: | 1500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1800 |
| Auction date: |
Monday August 16 2004 |
- Bid history
- Läs mer...
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: b mathsson bruno mathsson fåtölj jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj karmstol karmstolar stol stolar
-
5252 ARMCHAIR
+ footstool, Arnhilds hus, 1990-tal, wear.
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:09 -
7135 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden, "Solo". AB OH S..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:57 -
7136 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. "Solo" Skadad,
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:26
-
7134 ARMCHAIR
Carl Malmsten (1888-1972), Sweden. VÃ¥r fru, object..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:37 -
7173 ARMCHAIR
ljusblå velour, ben med trissor, wear.
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:44 -
6060 ARMCHAIRS
3 pcs,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:50



