KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13079014
nr 1307 9014
Louis Bourgeois-Borgex
(1873-1959), Frankrike
Oljemålning, Boulogne s/mer. Signerad, daterad 1905. Olja på pappannå, 34x25 cm
Louis Bourgeois-Borgex, fransk bildkonstnär född 1873, död 1959.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 17 februari 2020
kl 18:41:34
400 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Louis Bourgeois-Borgex
Läs mer om Louis Bourgeois-Borgex