KONST / Litografier / Färglitografi 7954112
*
nr 795 4112
Rune Claesson
(f. 1930), Sverige
Färglitografi , Rune Claesson (f. 1930), Fjällmotiv, motivets mått: 47 x 64
Rune Claesson, svensk målare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2012
kl 17:17:32
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Rune Claesson
Rune Claesson, svensk målare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.
Läs mer om Rune Claesson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällandskap fjällmotiv färglitografi grafik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad motiv med fjäll rune claesson svensk konstnär sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:13
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:21
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:43
-
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:39
*
Rune Claesson
Rune Claesson, svensk målare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.
Läs mer om Rune Claesson
nr 795 4112
Rune Claesson
(f. 1930), Sverige
Färglitografi , Rune Claesson (f. 1930), Fjällmotiv, motivets mått: 47 x 64
Rune Claesson, svensk målare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2012 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Rune Claesson
Rune Claesson, svensk mÃ¥lare tecknare och grafiker född i Ulricehamn 1930.Läs mer om Rune Claesson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjällandskap fjällmotiv färglitografi grafik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri litografi litografier litografiskt blad motiv med fjäll rune claesson svensk konstnär sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:13 -
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:21 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:43 -
6721 Färglitografi
Sven Lidberg (1929-2009), Sverige. Karl XII: S kar..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:39



