KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 15978027
nr 1597 8027
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Träsnitt, Signerad, numrerad 3/3, daterad 1966. Bildmått: 30x18,5. Bildmått: 48x35 cm
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 12 februari 2024
kl 18:33:02
200 kr
150 kr
200 kr (Budbetjänt)