KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 14718449

nr 1471 8449

Eugen Örnsäter

(1889-1953), Sverige

Skulptur, Flicka. Signerad samt med monogram EÖ, 1947. Gips. Höjd: 50 cm

Kondition: smärre avslag och skador

Eugen Örnsäter, svensk målare och skulptör född i Jönköping 1889, död 1953.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 30 maj 2022
kl 20:04:16

Eugen Örnsäter

Läs mer om Eugen Örnsäter