KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 13803115
nr 1380 3115
Arvid Källström
(1893-1967), Sverige
Skulptur, Porträtt av Jazzpianisten Lars Sjösten som barn. Signerad, daterad 1945. Lergods. Höjd: 27 cm
Arvid Källström, svensk skulptör född 1893, död 1967.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 22 februari 2021
kl 18:32:45
21/2 11:01:57