ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13767083
*
nr 1376 7083
Spegel
2 delar, Ek, 111x48cm, med byrå. Längd: 84 cm. Djup: 30 cm, höjd: 54 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2021
kl 19:23:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 14:30:17
1
400 kr
30/1 14:02:54
2
1.100 kr
1/2 11:34:31
3
600 kr
1/2 11:34:31
2
700 kr (Budbetjänt)
1/2 18:32:35
4
800 kr
1/2 18:32:35
2
900 kr (Budbetjänt)
1/2 19:08:38
5
Vinnande bud
1/2 19:18:50
6
1.300 kr
1/2 19:18:50
5
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1376 7083
Spegel
2 delar, Ek, 111x48cm, med byrå. Längd: 84 cm. Djup: 30 cm, höjd: 54 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/1 14:30:17 | 1 | 400 kr |
| 30/1 14:02:54 | 2 | 1.100 kr |
| 1/2 11:34:31 | 3 | 600 kr |
| 1/2 11:34:31 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
| 1/2 18:32:35 | 4 | 800 kr |
| 1/2 18:32:35 | 2 | 900 kr (Budbetjänt) |
| 1/2 19:08:38 | 5 | Vinnande bud |
| 1/2 19:18:50 | 6 | 1.300 kr |
| 1/2 19:18:50 | 5 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: byrå spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



