KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9412095
nr 941 2095
Björn Jonson
(1903-1991), Sverige
Akvarell, Björn Jonson (1903-1991), Man, signerad, 34x47
Björn Jonson, svensk målare, tecknare och grafiker född 1903, död 1991.
Utrop:
800 kr
Såld:
450 kr
måndag 16 februari 2015
kl 20:21:47
300 kr
400 kr
Björn Jonson
Läs mer om Björn Jonson
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta