ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9344270
*
nr 934 4270
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 135
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 18:53:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/1 23:57:13
1
350 kr
5/1 16:00:54
2
350 kr
5/1 16:00:54
1
350 kr (Budbetjänt)
5/1 16:01:39
2
400 kr
5/1 16:06:59
1
500 kr
5/1 18:34:17
2
500 kr
5/1 18:34:17
1
500 kr (Budbetjänt)
5/1 18:34:31
2
600 kr
5/1 20:47:57
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4270
Spegel
Gustaviansk stil, höjd: 135
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/1 23:57:13 | 1 | 350 kr |
5/1 16:00:54 | 2 | 350 kr |
5/1 16:00:54 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
5/1 16:01:39 | 2 | 400 kr |
5/1 16:06:59 | 1 | 500 kr |
5/1 18:34:17 | 2 | 500 kr |
5/1 18:34:17 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
5/1 18:34:31 | 2 | 600 kr |
5/1 20:47:57 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53