ART / Watercolor paintings & Drawings / Gouache 16484009
nr 1648 4009
Veronika Keerdoja
(1904-1985), Sverige
Veronika Keerdoja (1904-1985), Sweden. Gamla växthuset, Bergianska trädgården, Frescati. Signed, dated -61. Gouache, 52x48 cm,
Gamla växthuset, Bergianska trädgården, Frescati. Signerad, daterad -61. Gouache, 52x48 cm
Veronika Keerdoja, Swedish painter, born 1904, dead 1985.
1000
SEK 600
Monday October 7 2024
at 20:45:00
5/10 12:48:45
7/10 17:53:55
Veronika Keerdoja
Read more about Veronika Keerdoja
Gouache