Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 8895517



*

nr 889 5517


Gösta Bjelkebo

(1904-1974), Sverige


Bjelkebo. kvinna med slöja, signed, 42x34,


PASTEL, Bjelkebo. kvinna med slöja, signerad, 42x34


Gösta Bjelkebo, Swedish painter, born 1904, dead 1974 .

Withdrawn

Auction date:

Monday April 21 2014
at 20:44:32



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Gösta Bjelkebo

Gösta Bjelkebo, Swedish painter, born 1904, dead 1974 .

Read more about Gösta Bjelkebo
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller bjelkebo färgkrita gösta bjelkebo kvinna med slöja pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 6579 CRAYON
    unidentified artist. Signed, mops, outer dimension..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    today
    12 jan at 20:42
  • 4454 PASTEL
    Erland Cullberg (1931-2012), Sweden. Signed, dated..//
    Present: SEK 1000

    Auction ends
    today
    12 jan at 19:07
  • 6007 PASTEL
    portrait of a dog, Vorsteh, 'Nick'. Signed, dated ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    12 jan at 19:57
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    today
    12 jan at 18:40




Ladda ner broschyr