![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 3525450
*
nr 352 5450
Keramik
5 del, Bla Gustavsberg
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 mars 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/3 16:57:19
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:55
-
5247 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:59
-
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:27
-
2151 Skulptur
Gunilla Kropp, Signerad, keramik. Längd: 26 cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:50
-
5207 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Malin ur Larsons..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:20
-
5282 Spilkum
keramik, Gunilla Kropp. Diameter: 19 cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:41
*
Keramik
nr 352 5450
Keramik
5 del, Bla Gustavsberg
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 mars 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/3 16:57:19 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
-
5082 Apoteksburkar
3 st. Höjd: 14-17cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:55 -
5247 Lampfot
Upsala Ekeby, glaserad keramik. Höjd: 36 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:59 -
5085 Skål
Falkenberg. Diameter: 31cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:27
-
2151 Skulptur
Gunilla Kropp, Signerad, keramik. Längd: 26 cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:50 -
5207 Skulptur
Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Malin ur Larsons..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:20 -
5282 Spilkum
keramik, Gunilla Kropp. Diameter: 19 cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:41