KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12916530
nr 1291 6530
Gunnar Johnsson
(1917-2007), Sverige
Oljemålning, Gunnar Johnsson (1917-2007), komposition. Signerad. Olja på duk, 38x46 cm
Gunnar Johnsson, svensk bildkonstnär född 1917 i Malmö, död 2007 i Stockholm.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 25 november 2019
kl 19:52:15
21/11 18:33:36
Gunnar Johnsson
Läs mer om Gunnar Johnsson