![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13327189
*
nr 1332 7189
Carl Peter Mazer
(1807-1884), Sverige
Oljemålning, Kvinnoporträtt. Oramad, ej signerad. Olja på duk, 67x57 cm
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 juni 2020
kl 18:33:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/6 19:58:44
1
1.500 kr
8/6 18:09:20
2
1.600 kr
8/6 18:28:59
3
Vinnande bud
8/6 18:30:21
3
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Carl Peter Mazer
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.
Läs mer om Carl Peter Mazer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl peter mazer ej signerad kvinna kvinnoporträtt olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23
*
Carl Peter Mazer
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.
Läs mer om Carl Peter Mazer
nr 1332 7189
Carl Peter Mazer
(1807-1884), Sverige
Oljemålning, Kvinnoporträtt. Oramad, ej signerad. Olja på duk, 67x57 cm
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 juni 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/6 19:58:44 | 1 | 1.500 kr |
8/6 18:09:20 | 2 | 1.600 kr |
8/6 18:28:59 | 3 | Vinnande bud |
8/6 18:30:21 | 3 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Carl Peter Mazer
Carl Peter Mazer, svensk bildkonstnär född 1807 i Stockholm, död 1884 i Neapel.Läs mer om Carl Peter Mazer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl peter mazer ej signerad kvinna kvinnoporträtt olja olja på duk oljemålning oljemålningar porträttmåleri svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23