KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 13061560

nr 1306 1560

Leon Welamson

(1884-1972), Sverige

Tusch, "Anders Zorn 50 år", monogramsignerad, 28x20 cm

Edvard Leon Welamson, svensk bildkonstnär född 1884, död 1972.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 10 februari 2020
kl 20:42:27

6/2 20:03:32 1      Vinnande bud

Leon Welamson

Läs mer om Leon Welamson