GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas + skål 4151175
*
nr 415 1175
Vas + skål
Nittsjö, keramik, höjd: 22 + 9
Utrop:
100 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juni 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/5 09:08:33
1
150 kr
29/5 13:55:31
2
150 kr
29/5 13:57:30
2
200 kr
29/5 14:17:46
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik nittsjö skål vas
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:47
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:01
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:24
-
6625 Kryddburkar
Arabia, 7 st. Höjd: 9 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:11
*
Vas + skål
nr 415 1175
Vas + skål
Nittsjö, keramik, höjd: 22 + 9
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 juni 2006 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/5 09:08:33 | 1 | 150 kr |
| 29/5 13:55:31 | 2 | 150 kr |
| 29/5 13:57:30 | 2 | 200 kr |
| 29/5 14:17:46 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik nittsjö skål vas
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:47 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:01 -
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:24 -
6625 Kryddburkar
Arabia, 7 st. Höjd: 9 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:11



