Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9949607



*

nr 994 9607


Emil Hagström

(1892-1952), Sverige


Emil Hagström (1892-1952), Landsväg, signed, 1932, 33x49,


MIXED MEDIA, Emil Hagström (1892-1952), Landsväg, signerad, 1932, 33x49


Emil Hagström, Swedish painter, born 1892, dead 1952.

Estimate:

800

Auction date:

Monday November 16 2015
at 20:00:32



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Emil Hagström

Emil Hagström, Swedish painter, born 1892, dead 1952.

Read more about Emil Hagström
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik emil hagström landsväg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 8022 WATERCOLOUR
    Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 18:38
  • 8213 WATERCOLOUR
    Ã…slund, dated -90, landscape with lake. Watercolou..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 20:06
  • 8097 WATERCOLOUR
    Birgit Sahlberg. Signed, dated 1927, still life, 6..//
     

    Auction ends
    in two days
    26 jan at 19:36




Ladda ner broschyr