KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17511006
nr 1751 1006
Alfred Thörne
(1850-1916), Sverige
Oljemålning, "Sjöbodar". Signerad. Olja på duk, 17x29 cm, yttermått inklusive ram: 29x70
Kondition: krackeleringar
Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.
måndag 15 december 2025
kl 18:32:40
Alfred Thörne
Läs mer om Alfred Thörne