KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 10471200
nr 1047 1200
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, Lars Norrman (1915-1979), Båtar, signerad, 11x16
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 1 augusti 2016
kl 18:30:58
600 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman