KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12612530
nr 1261 2530
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), 12/40. Signerad, daterad -74. Motivet: 20x25 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 17 juni 2019
kl 20:40:16
17/6 17:42:31
100 kr
17/6 17:45:36
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis