![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6801040
*
nr 680 1040
Spegel
Karl-Johan, mahogny, höjd: 148
Utrop:
300 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 februari 2011
kl 19:15:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/2 15:20:57
1
300 kr
7/2 15:24:35
2
500 kr
7/2 15:51:04
3
550 kr
7/2 16:02:59
2
850 kr
7/2 16:06:36
3
650 kr
7/2 16:06:46
3
750 kr
7/2 17:16:25
4
850 kr
7/2 17:16:57
4
900 kr
7/2 17:47:16
2
950 kr
7/2 17:50:58
4
1.000 kr
7/2 17:53:43
2
1.100 kr
7/2 17:55:13
4
1.200 kr
7/2 17:56:11
2
1.300 kr
7/2 18:07:44
4
1.400 kr
7/2 18:20:45
2
1.500 kr
7/2 19:10:25
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl-johan mahogny spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 680 1040
Spegel
Karl-Johan, mahogny, höjd: 148
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 februari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/2 15:20:57 | 1 | 300 kr |
7/2 15:24:35 | 2 | 500 kr |
7/2 15:51:04 | 3 | 550 kr |
7/2 16:02:59 | 2 | 850 kr |
7/2 16:06:36 | 3 | 650 kr |
7/2 16:06:46 | 3 | 750 kr |
7/2 17:16:25 | 4 | 850 kr |
7/2 17:16:57 | 4 | 900 kr |
7/2 17:47:16 | 2 | 950 kr |
7/2 17:50:58 | 4 | 1.000 kr |
7/2 17:53:43 | 2 | 1.100 kr |
7/2 17:55:13 | 4 | 1.200 kr |
7/2 17:56:11 | 2 | 1.300 kr |
7/2 18:07:44 | 4 | 1.400 kr |
7/2 18:20:45 | 2 | 1.500 kr |
7/2 19:10:25 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl-johan mahogny spegel speglar trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53