Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Mjölkkruka 10188626



*

nr 1018 8626


Mjölkkruka

Keramik, Signerad Majlis 1990, höjd: 51 cm


Utrop:

600 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 februari 2016
kl 19:37:41


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/2 10:29:04 1      100 kr
15/2 14:00:23 2      150 kr
15/2 19:32:41 3      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik mjölkkruka
  • 8068 Fat
    + ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 18:27
  • 8090 Fat
    Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:29
  • 8079 Lockurna
    Gustavsberg. Höjd: 26 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:07
  • 7188 Vaser
    + tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:45
  • 8069 Vaser
    2 st, porslin, bemålade. Höjd: 27-31 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 18:53




Ladda ner broschyr