KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15759263
nr 1575 9263
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, "Vårvinter hemmavid". Signerad, daterad -95. Olja på duk, 50x71 cm, yttermått inklusive ram: 58x80 cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 30 oktober 2023
kl 18:19:30
100 kr
150 kr
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson