LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Ljusstakar 10695061
*
nr 1069 5061
Ljusstakar
+ dekoration, 3 pcs, Smide / konstglas, 1950s,
+ dekoration, 3 delar, Smide / konstglas, 1950-tal
Estimate:
600
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday November 14 2016
at 20:37:44
- Bid history
Time
Bidder
Bid
6/11 20:11:29
1
400 kr
9/11 19:25:09
2
500 kr
9/11 19:48:09
1
500 kr
9/11 19:48:09
2
500 kr (Robot)
9/11 19:48:40
1
600 kr
9/11 21:13:52
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dekoration glaskonst konstglas ljusstakar ljusstake smide
-
8011 CANDLESTICKS
2 pcs, 19th century, tin, including H Kaften Borgå..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:27
-
8010 CANDLESTICKS
one pair, brass, 19th century, Pärlkant. Height: 1..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:30
*
Ljusstakar
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 1069 5061
Ljusstakar
+ dekoration, 3 pcs, Smide / konstglas, 1950s,
+ dekoration, 3 delar, Smide / konstglas, 1950-tal
| Estimate: | 600 |
|---|---|
| Sold: | SEK 700 |
| Auction date: |
Monday November 14 2016 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 6/11 20:11:29 | 1 | 400 kr |
| 9/11 19:25:09 | 2 | 500 kr |
| 9/11 19:48:09 | 1 | 500 kr |
| 9/11 19:48:09 | 2 | 500 kr (Robot) |
| 9/11 19:48:40 | 1 | 600 kr |
| 9/11 21:13:52 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dekoration glaskonst konstglas ljusstakar ljusstake smide
-
8011 CANDLESTICKS
2 pcs, 19th century, tin, including H Kaften Borgå..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:27 -
8010 CANDLESTICKS
one pair, brass, 19th century, Pärlkant. Height: 1..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:30



