KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14677198
*
nr 1467 7198
MÃ¥rten Garbring
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad, daterad -81. Olja på duk, 27x34, yttermått inklusive ram: 37x45 cm
Mårten Garbring, född 1918 i Kville, Bohuslän, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2022
kl 18:44:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/5 19:28:45
1
Vinnande bud
13/5 12:57:33
2
800 kr
13/5 12:57:33
1
900 kr (Budbetjänt)
16/5 18:20:49
3
1.100 kr
16/5 18:20:50
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Garbring
Mårten Garbring, född 1918 i Kville, Bohuslän, svensk målare.
Läs mer om MÃ¥rten Garbring
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge hamn marin motiv med vatten mårten garbring olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär sverige vatten
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:23
*
MÃ¥rten Garbring
Mårten Garbring, född 1918 i Kville, Bohuslän, svensk målare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om MÃ¥rten Garbring
nr 1467 7198
MÃ¥rten Garbring
(f. 1918), Sverige
Oljemålning, Fiskeläge. Signerad, daterad -81. Olja på duk, 27x34, yttermått inklusive ram: 37x45 cm
Mårten Garbring, född 1918 i Kville, Bohuslän, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
11/5 19:28:45 | 1 | Vinnande bud |
13/5 12:57:33 | 2 | 800 kr |
13/5 12:57:33 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
16/5 18:20:49 | 3 | 1.100 kr |
16/5 18:20:50 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
MÃ¥rten Garbring
MÃ¥rten Garbring, född 1918 i Kville, Bohuslän, svensk mÃ¥lare.Läs mer om MÃ¥rten Garbring
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: båtar fiskebåtar fiskeläge hamn marin motiv med vatten mårten garbring olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär sverige vatten
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 19:23