ART / Oil paintings / Oil painting 13521576
nr 1352 1576
Birger Strååt
(f. 1914), Sverige
Birger Strååt (b. 1914), Sweden. "Septemberdag Kolmården, Marmorbruket". Signed, dated 1980. Oil on canvas, 37x45,
OIL PAINTING, "Septemberdag Kolmården, Marmorbruket". Signerad, daterad 1980. Olja på duk, 37x45 cm
Birger Strååt, born 1914, Swedish painter.
SEK 100
Monday October 5 2020
at 18:58:06
4/10 15:20:02